از عفونت قارچی پای ورزشکار در اطفال چه میزان اطلاع دارید نشانه ای رایج برای بروزاین بیماری در کودکان چگونه اند برای مقابله با این عارضه از چه روش های درمانی می توانیم کمک بگیریم پیشنهادات متخصصین پوست برای مقابله با این عارضه در سنین پایین به چه صورت است این عفونت قارچی واگیردار چگونه قابل پیشگیری است ؟

پای ورزشکار در کودکان : عفونت قارچی پا را به این نام می خوانند.

اصلا لازم نیست که پای ورزشکار کوچک شما مدام بسوزد و بخارد. با مدیریت دارویی مناسب، این شرایط می تواند به صورت کارآمد درمان و کنترل شود.


علت این شرایط مشکل و چطور کودک من به آن مبتلا شده است؟

پای ورزشکار یک عفونت قارچی متداول است که بر  روی کف پاها اثر می گذارد. این  بیماری در نوجوانان و بزرگسالان متداول تر است اما می تواند در خانواده هایی که مستعد آن هستند در سنین پایین تر دیده شود. انگل به بهترین شکل در محیط های گرم و مرطوب مثل کفش ها، دوش ها، کف حمام، باشگاه ها و کمدهای قفل دار رشد می کند. پیاده راه رفتن (به خصوص در باشگاه یا حمام)، پوشیدن کفش بدون جوراب یا پوشیدن کفش مشترک می تواند منجر به عفونت شود. همینطور گرایش خانوادگی برای توسعه عفونت های انگلی وجود دارد، بنابراین افراد از خانواده های مبتلا یا مشکوک ممکن است بیشتر از دیگران احتمال داشته باشد که پای ورزشکار داشته باشند.


آیا پای ورزشکار در کودکان واگیردار است؟

بله. اگر کودک شما روی زمینی با پای برهنه راه برود که کسی که پای ورزشکار داشته قبلا آنجا راه رفته یا اگر او کفش خود را با افراد مبتلا به صورت اشتراکی استفاده کند، مبتلا به عفونت می شود.


چه داروهایی برای درمان این شرایط استفاده می شوند و چه مدت آنها باید مصرف شوند؟

تعدادی کرم ضد انگلی (هم به صورت بدون نسخه و هم تجویزی) وجود دارد که در درمان پای ورزشکار زمانی که دو بار در روز برای دو تا چهار هفته استفاده شود، بسیار کارآمد است. برای موارد شدیدتر، قرص های ضد انگلی یا شربت استفاده شده برای یک تا دو هفته می تواند موثر باشد. پا باید خشک نگه داشته شود و باید اجازه داشته باشد که تا حد امکان با هوا در تماس باشد، بنابراین کفش های دارای سیستم تهویه خوب، مثل صندل ها، به کفش های جلو بسته، مثل چکمه یا کفش های ورزشی ترجیح داده می شود.


اثرات جانبی بالقوه این داروها کدامند؟

داروهای ضد کرم معمولا به خوبی تحمل می شوند اما ممکن است در صورتی که روی پوست باز یا ترک خورده استفاده شود، تحریک کننده باشد. داروهای ضد انگلی خوراکی می تواند با داروهای دیگر تداخل ایجاد کند و ممکن است بر روی کبد اثر بگذارد. بنابراین، این داروها باید توسط پزشک آشنا با استفاده از آن ها مورد نظارت قرار گیرد و باید در افراد با بیماری کبد قابل توجه مورد اجتناب قرار گیرد.


چه موقع انتظار داریم که علائم فروکش کند یا این شرایط درمان شود؟

بهبود معمولا در یک تا دو هفته بعد از شروع درمان اتفاق می افتد، اما دو تا چهار هفته ممکن است برای اینکه عفونت کاملا برطرف شود، لازم باشد. یک درمان دائم دشوار است زیرا عفونت مجدد متداول است مگر اینکه اقدامات پیشگیرانه معین انجام شود.


چطور مانع از گسترش این عفونت به افراد دیگر شویم و چطور می توانیم مانع از عود مجدد آن شویم؟

به خاطر اینکه انگل روی بیشتر زمین ها وجود دارد و به خاطر اینکه افراد معین به ابتلا به پای ورزشکار مستعد هستند، عفونت مجدد متداول است. به این دلیل، درمان پیشگیرانه برای هر دو پیشگیری از عفونت مجدد و پیشگیری از گسترش عفونت به دیگران می باشد که مهم است. مهم ترین مسئله این است که هیچ وقت با پای برهنه راه نروید. دمپایی های پلاستیکی حمام می تواند در حمام پوشید شود و همینطور موقع رفتن به اتاق های تعویض لباس در باشگاه. پاها را خشک نگه دارید و یک جفت جوراب خشک اضافی برای پوشیدن بعد از کلاس تربیت بدنی یا ورزش همراه داشته باشید. کرم ضد انگل یا اسپری استفاده شده برای پا و بین انگشتان دو تا سه بار در هفته در حفظ بهبودی و پیشگیری از عفونت مفید است. اگر اعضای دیگر خانواده پای ورزشکار دارند، آن ها نیز باید درمان شوند.


چه دلایلی باید باعث شود که من به خاطر این شرایط دوباره تماس بگیرم؟

اگر هیچ بهبودی بعد از یک تا دو هفته از درمان مشاهده نشد یا اگر پوست باز دارای ترشح با بوی بد یا حساسیت پوست مشاهده شد (به خصوص بین انگشتان)، ارزیابی مجدد یا تغییر در درمان ممکن است لازم باشد.


چه زمان می خواهید کودک من را دوباره به خاطر این شرایط ویزیت کنید؟

اگر پای کودک شما کاملا با درمان بهبود پیدا کرد، هیچ پیگیری ممکن است لازم نباشد اما درمان پیشگیرانه باید ادامه پیدا کند.

: