برخی نوزادان با بیضه نزول نکرده به دنیا می آیند به این معنا که بیضه آن ها درون کانال اینگوینال یا کشاله ران این افراد وجود دارد و نیاز به عمل راحی برای پایین آمدن و ثابت ماندن در محل طبیعی خود دارد بد نیست به برخی از توصیه های متخصصین دراین زمینه دقت کنید .

کریپتورکیدیسم یا بیضه های پایین نیامده : زمانی که یک یا هر دو بیضه به صورت کامل در کیسه بیضه پایین نمی آید، این اختلال شکل می گیرد.


چه چیزی این مشکل را ایجاد می کند؟

تئوری های زیادی درباره علت بیضه های پایین نیامده وجود دارد. بعضی موارد شامل فشار درون شکمی کاهش یافته طی سه ماهه سوم بارداری برای بیرون راندن بیضه ها از حفره شکم به کیسه بیضه است. بعضی احساس می کنند که ممکن است مقدار کاهش یافته هورمون مردانه مثل تستسترون طی پایین آمدن بیضه وجود داشته باشد. با این حال هیچ تئوری یکسانی در جواب علت بیضه های پایین نیامده وجود ندارد.


آیا خطر نازایی یا مشکلات دیگر در نتیجه این شرایط وجود دارد؟

اگر بیضه ها تنها در یک طرف پایین نیامده باشد، میزان باروری مشابه با جمعیت معمول است. اگر بیضه پایین نیامده در هر دو طرف وجود داشته باشد، بیشتر داده های اخیر نشان می دهد که باروری تقریبا ۶۵ تا ۷۰ درصد است. خطر سرطان بیضه در مردان بزرگسالی که تاریخچه بیضه پایین نیامده داشته اند، افزایش می یابد.


آیا جراحی برای اصلاح این شرایط ضروری است و اگر هست چه زمان؟

اگر بیضه تقریبا در نه ماهگی در کیسه بیضه نباشد، جراحی برای قراردادن بیضه در کیسه بیضه جایی که در آن به صورت نرمال رشد و نمو خواهد داشت، ضروری است. اگر بیضه غیر قابل لمس باشد، این عمل معمولا در شش ماهگی انجام می شود.


چه زمان باید با جراح مشورت کنیم؟

عموما اگر کودک بیضه پایین نیامده داشته باشد، ما دوست داریم کودک را در زمان مناسب برای خانواده ویزیت کنیم. هر زمانی بین دو و شش ماهگی زمان خوبی برای ارزیابی اولیه این موقعیت توسط جراح است.


آیا داروهایی وجود دارد که بتواند برای پایین آوردن بیضه ها استفاده شود؟

خیر


آیا علائم خطری وجود دارد که باید مراقبت آنها باشم؟

بله- بیشتر پسر ها با بیضه های پایین نیامده فتق دارند که با بیضه پایین نیامده همراه است. اگر تورم یا حساسیت به لمس در ناحیه وجود داشته باشد که نشان دهنده فتق باشد، این حالت نشان می دهد که جراحی باید بلافاصله انجام شود زیرا این نوع فتق می تواند به صورت بالقوه به بیضه آسیب بزند یا باعث از بین رفتن آن شود. به ندرت یک بیضه پایین نیامده می تواند بچرخد و تورم و درد ایجاد کند.


به دنبال ترخیص از بیمارستان، چه زمان می خواهید که دوباره کودک من را ویزیت کنید؟

بعد از ترخیص، ما در دو تا سه ماهگی دوباره کودک را ارزیابی می کنیم.