بهتر است مراقب رفتارهای نوجوانانتان در زمینه کاهش وزن باشید برخی از آن ها اقدام به استعمال دخانیات برای رسیدن به اندام ایده آل خود می کنند این کار بسیار اشتباه و خطرناک است و می تواند سلامتی فرزندتان را در معرض خطر قرار دهد .به توصیه های روانشناسان در این زمینه دقت کنید .

مطالعه جدیدی بیان می‌کند که بسیاری از نوجوانان امریکایی برای کنترل یا کاهش وزن سیگار می‌کشند.

محققان به آنالیز داده‌ها نزدیک به ۱۰۵۰۰ فرد جوان ۱۱ تا ۱۵ ساله پرداختند. در بین افرادی که زیاد سیگار می‌کشیدند، ۴۶ درصد دختران و ۳۰ درصد پسران گفتند که کنترل وزن یکی از دلایل سیگار کشیدن ایشان است.
به علاوه این مطالعه نشان داد که کشیدن سیگار برای کاهش وزن در بین نوجوانانی که احساس می‌کردند باید وزن کم کنند، بسیار شایع‌تر بود. دخترانی که به باور خود «بیش از حد چاق» بودند، ۲۲۵ درصد بیشتر احتمال داشت که برای کاهش وزن به کشیدن سیگار روی آورند.
مطالعه نشان داد پسرانی که فکر می‌کردند «بیش از حد چاق» هستند هم ۱۴۵ درصد بیشتر احتمال داشت به کشیدن سیگار روی آوردند.
به علاوه محققان دریافتند که نوجوانان سفیدپوست دو برابر بیشتر از نوجوانان سیاه‌پوست در معرض کشیدن سیگار به منظور چاقی هستند.
مؤلف مطالعه، جان کاولی از دانشگاه کورنل در نیویرک، گفت: «این یافته‌ها به ما کمک می‌کنند که دلیل درگیری افراد در رفتارهای پرخطر را بهتر بفهمیم. موضوع همیشه لذت آنی نیست؛ گاهی اوقات دلیل دیگری وجود دارد.»

MedLinePlus