مقامات بهداشتی توصیه می کنند پدر و مادرها در ابتدای شروع تغذیه ی نوزادان برای جلوگیری از آلرژی از بادام زمینی استفاده کنند. امروزه مؤسسه ی ملی آلرژی و بیماری های عفونی، عوامل خطر یک کودک را معرفی می کنند. حبوبات را یک عامل خطر می داند. در توصیه نامه هایی غذاهایی که حاوی بادام زمینی است را می توان در اوایل چهار ماهگی و تا سه بار در هفته به نوزاد داد.


با این حال، در حال حاضر شواهد بسیار عالی وجود دارد که نشان می دهد در ابتدا قبل از ۱۱ ماهگی والدین از ترس حساسیت به بادام زمینی از دادن آن به کودکان جلوگیری می کنند. معرفی اولیه ی بادام زمینی به رژیم غذایی کودکان در معرض خطر، و توسعه ی حساسیت به بادام زمینی به عنوان اگزمای شدید یا آلرژی به تخم مرغ، به طرز چشم گیری خطر حساسیت به بادام زمینی را تا ۸۱ درصد کاهش می دهد. یکی از پزشکان گفت: این روش فوق العاده امیدوار کننده است و به طور گسترده ای و توصیه می شود. دستوالعمل جدیدی در تحقیقات برای یادگیری بیشتر درباره ی آلرژی بادام زمینی (LEAP) مطالعه شده است.

توصیه برای مراقبت در برابر آلرژی به بادام زمینی:

نوزادان در معرض خطر شدید اگزما و یا آلرژی تخم مرغ هستند. غذاهای حاوی بادام زمینی را می توان برای یک کودک از ۴ تا ۶ ماهگی شروع کرد البته اگر پزشک آن را بی خطر بداند و غذاهای جامد را  نیز می توان به کودک داد. برای نوزادان متوسط خطر، که اگزمای خفیف یا متوسط دارند شروع غذاهای جامد ، به ارزیابی نیاز ندارند. بادام زمینی حاوی مواد غذایی است که می تواند در خانه برای حدود ۶ ماهگی معرفی شود.
کودکانی که اگزما یا آلرژی به تخم مرغ دارند، مصرف غذاهای حاوی بادام زمینی را از ۶ ماهگی می توانند شروع کنند. باید تأکید کرد که مصرف بادام زمینی در خانه فقط برای مدت مشخص و حداقل سه بار در هفته است. در یک مجله ی پزشکی گفته شده است، نوزادان ۴ تا ۱۱ ماه هنگامی در معرض خطر بالای آلرژی بادام زمینی بودند که آن ها چهار قاشق چای خوری در هفته  از این ماده غذایی مصرف کردند  ۸۰ درصد کمتر به آلرژی مبتلا می شوند.
یکی از پزشکان می گوید: نوزادان در حال حاضر باید غذاهای دیگری مانند: برنج، بلغور جو دوسر و ماست بخورند تا نشان دهد آن ها آمادگی کافی برای مصرف مناسب مواد غذایی حاوی بادام زمینی دارند.

احتیاط  در برخی موارد توصیه می شود:

اگر تعیین شود که کودک شما خطر بالایی از احتمال آلرژی داشته باشد، دستورالعمل جدید ارزیابی توسط یک متخصص آلرژی لازم است که ممکن است او یک تست حساسیت به بادام زمینی انجام دهد. این بدین معناست که حتی اگر نتیجه ی آزمایش یک کودک مثبت باشد، لزوماً کودک آلرژیک نمی باشد.
اگر کودک واکنش جدیدی به تست پوستی نشان دهد، پزشک متخصص آلرژی ممکن است به پدر و مادر توصیه کند که از دادن بادام زمینی به کودک خودداری کنند و این به دلیل آلرژی آن می باشد. اگر تست مثبت و سابقه ی علائم بعد از خوردن غذاهای حاوی بادام زمینی نمایان شد، حساسیت به بادام زمینی تشخیص داده می شود.

یک نگرانی جدی، شایع ترین آلرژی غذایی:

حساسیت به بادام زمینی شایع ترین آلرژی غذایی و علت اصلی مرگ از آلرژی غذایی در ایالت متحده است. اگر چه مرگ و میر کلی کم است، اما ترس از واکنش های آنافیلاکتیک تهدید کننده ی زندگی، یک نگرانی است. اکثر افراد مبتلا آلرژی بادام زمینی، این شرایط در آغاز زندگی شروع و به عنوان یک مشکل همیشگی وجود دارد. ایمونولوژی و پیوند: تنها راه مدیریت آلرژی جلوگیری از  خوردن بادام زمینی و غذاهای حاوی بادام زمینی برای نوزادان است.
درمان آنافلاکسی یک درمان عادی برای کودکان است. آنافیلاکسی یک واکنش آلرژیک است. کنترل و پیشگیری از بیماری  آلرژی غذایی در کودکان ۴ تا ۶ درصد و در بزرگسالان ۴ درصد تخمین زده می شود. یکی از پزشکان گفت: حساسیت بادام زمینی بر روی حدود ۲ درصد از کودکان تأثیر می گذارد که این اتفاق در حال افزایش است.

دکتر سلام