روده ی بزرگ یکی از اندام های مهم و حیاتی در بدن انسان است که وظیفه مهمی را بر عهده دارد.این اندام وظیفه دارد،فضولات و سمومی را که ماندن آن ها در بدن برای انسان خطرناک است ، از بدن خارج نماید.علاوه بر این روده ها دارای دستگاه عصبی مستقلی هستند و  با سیستم هورمون های بدن در ارتباطند.از این رو نقش مهمی در ایمنی بدن بر عهده دارند.کارائی درست و خوب روده ها منوط بر این است که از همه فضولات و مواد شیمیائی خطرناک پاک شوند.در این مطلب قصد داریم به شما یک معجون طبیعی و ساده را معرفی کنیم که به گفته کارشناسان تغذیه تاثیر شگفت انگیزی در پاکسازی رودۀ بزرگ دارد.


این معجون طبیعی از موادی همچون نمک دریا ، لیمو ترش ، سیب و زنجبیل تشکیل شده است.
تحقیقات فراوان نشان داده است که خوردن یک سیب در روز نیاز به داروهائی را که پزشک تجویز می کند ، بسیار کاهش می دهد و زنجبیل هم کارآئی رودۀ بزرگ را افزایش می دهد و باعث بهبود بیماری نفخ معده می شود و به بدن در خارج کردن فضولات کمک می کند.
لیموی ترش هم سرشار از ویتامین سی است ویتامینی که یک آنتی بیوتیک قوی محسوب می شود و نقش بسزائی در پاکسازی بدن از سموم دارد .
نمک دریا هم باعث هضم بهتر غذا می شود و فضولات را بهتر از بدن خارج می کند و سموم را دفع می نماید.
– تهیه معجون طبیعی برای پاکسازی راحتر و سریعتر بدن از فضولات و سموم:
برای تهیه این معجون به 5 دقیقه زمان نیاز دارید .
ترکیبات:
– دو قاشق بزرگ آب لیموی ترش
– نصف قاشق کوچک نمک دریائی تصفیه نشده
– یک قاشق کوچک آب زنجبیل ارگانیک
– نصف لیون آب سیب ارگانیک
–  نصف لیون آب داغ تصفیه شده

نحوۀ تهیه معجون طبیعیِ سم زدا:

حدود 100 میلی لیتر آب تصفیه شده را در یک ظرف بریزید و گرم کنید ولی نباید بجوشد سپس آب را در یک لیون بریزید و آب دریا به آن اضافه کنید و به هم بزنید سپس آب زنجبیل و لیمو ترش و سیب را در لیوان بریزید و دوباره خوب به هم بزنید سپس فوراً بنوشید.

نحوۀ مصرف:

ابتدا این معجون طبیعی را روزی 3 بار بنوشید یک بار قبل از صبحانه بار دوم قبل از ناهار و بار سوم بین ساعت 6 و 7 عصر . هنگام مصرف این معجون طبیعی باید آب بسیاری بنوشید حداقل 8 لیون در روز . بهتر است که لیوان های آب را از صبحگاه تا نزدیکی عصر بنوشید تا در شب نیازی به بیرون روی نداشته باشید.
زنان باردار، افراد مبتلا به حساسیت یا هر بیماری دیگر که داروهای خاصی را مصرف می کنند ، قبل از مصرف معجون طبیعی پاکسازی رودۀ بزرگ باید با پزشک معالج خود مشورت کنند.
کسانی که مبتلا به بیماری قند خون هستند ، نباید معجون طبیعی را مصرف کنند زیرا این معجون سرشار از قند طبیعی آب سیب است.
معجون طبیعی را بین یک روز تا حداکثر یک هفته باید مصرف کرد. مصرف معجون طبیعی کارآئی سیستم سوخت و ساز (متابولیسم) را افزایش می دهد و به هضم غذا کمک می کند و بدن را کاملاً از سموم پاک می نماید.

 

 

منبع: العالم