یکی از بیمارهای شایع در سطح ایران بیماری دیابت است که در صورت عدم مراقبت و درمان رشد قابل ملاحظه ای پیدا می کند به همین منظور یکی از شرکت های داروسازی داخلی موفق شده است داروی دیابت با کاهش عوارض جانبی را تولید کند.دیابت یک بیماری مزمن با ماهیت پیشرونده است که در صورت عدم درمان و تشخیص به موقع، بیمار را با عوارض جدی و تهدیدکننده حیات روبه رو می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، نخستین قدم در درمان دیابت نوع دو، تغییر سبک زندگی شامل ورزش و رژیم غذایی بوده و قدم بعدی استفاده از داروهای کنترل کننده قندخون است. در این میان اولین خط درمانی داروی متفورمین است که در کنار اثربخشی مناسب عوارض جانبی بسیار اندکی به دنبال دارد.

شرکت داروسازی دکتر عبیدی در حال حاضر موفق به تولید فرمولاسیون پیوسته رهش داروی متفورمین شده است. این نوع متفورمین بر خلاف انواع قبلی، تنها یکبار در روز استفاده می شود و عوارض گوارشی کمتری نیز به همراه دارد. این دو مزیت باعث پذیرش بهتر دارو توسط بیمار، افزایش ظرفیت درمان و به دنبال آن نتایج بهتر درمانی خواهد شد.

از آنجا که اکثر بیماران دیابتی در طول روز به دفعات، داروهای مختلف را مصرف می کنند، مصرف یکبار در روز و یا کاهش تعداد قرص های مصرفی بیمار، باعث سهولت مصرف دارو برای این دسته از بیماران خواهد شد.

به تازگی گلومت XR (متفورمین پیوسته رهش داروسازی دکتر عبیدی) در دو دوز ۵۰۰ و ۱۰۰۰میلی گرم به بازار داروهای خوراکی ایران اضافه شده است.

منبع/مهر