تومورهای ایجادی در بدن انسان به دو نوع خوشخیم و بد خیم تقسیم بندی می شوند که نوع خوشخیم آن ها با انجام نمونه برداری و برداشت درمان می شوند اما برخی از تومورها بد خیم هستند و ممکن است سلامتی انسان را به صورت جدی تهدید کنند.رشد یک تومور ۱۵ کیلویی عجیب و غریب روی صورت مرد ۳۹ ساله چینی که به «مرد فیلی» معروف شده، او را به نمونه‌ای برای تحقیق در مراکز پزشکی و مطالعاتی تبدیل کرده است.
«هوانگ چونکای» از ۴ سالگی با رشد توده‌ای روی صورت خود مواجه شد که اکنون وزن آن ۱۵ کیلوگرم رسیده و تمام صورتش را فراگرفته است.
سال‌ها پیش، پزشکان بیماری او را «نوروفیبروماتوسیس»عنوان کردند که نوعی بیماری ژنتیکی است و باعث تورم و ایجاد توده‌هایی در بدن می‌شود. محققان بر این باورند که او بدترین وضعیت این نوع بیماری را در میان سایر مبتلایان در دنیا دارد.
پزشکان تاکنون ۴ مرتبه تلاش کرده‌اند این تومور بزرگ را خارج کنند اما هر بار ناموفق بوده‌اند و هنوز هم تومور روی صورتش جا خوش کرده است. آنها اولین عمل جراحی خود را بدین منظور در سال ۲۰۰۷ روی صورت هوانگ انجام دادند و در سال‌های اخیر هم او ۳ عمل دیگر انجام داد اما هیچ کدام نتیجه‌بخش نبوده است.
بارها عمل جراحی باعث از بین رفتن تومور نشده اما تا حدی توانسته اندازه آن را کوچک‌تر کند؛ با وجود این هنوز هم نام وی به عنوان دارنده بزرگ‌ترین تومور صورت در دنیا به ثبت رسیده است. پزشکان معتقدند که به دلیل ژنتیک بودن این تومور، در هر مرتبه برداشتن تومور باز هم احتمال رشد دوباره آن وجود دارد اما همین مدت کوتاه هم که او از تومور صورتش خلاصی می‌یابد باعث می‌شود هوانگ کمی زندگی عادی‌تری داشته باشد.
او در حال حاضر به همراه والدین و خواهر و برادرانش زندگی می‌کند و بعد از این همه سال، دیگر به ظاهر متفاوتش عادت کرده است. اطرافیان به او لقب «مرد فیلی» داده‌اند اما این باعث نشده تا هوانگ در زندگی خود مشکلی پیدا کند و یا از چنین القابی اظهار ناراحتی کند.

منبع/آخرین خبر