با پیشرفت علم در حوزه پزشکی و سلامت انقلاب عظیمی به وجود آمده است و هر روز راه های درمانی جدید برای بیماری های مختلف کشف و ازمایش می شود اما در برخی از نقاط جهان هنوز درمان بیماری ها به سبک سنتی صورت می گیرد.با وجود اینکه روش های درمانی امروزه پیشرفت های چشمگیری یافته است، برخی از مردم اندونزی هنوز با استفاده از روش قدیمی سکه و روغن نارگیل، سرما و عوارض ناشی از آن را درمان می کنند.
بیش از یک قرن است که درمان به این شیوه به طور گسترده ای در سراسر اندونزی انجام می شود، سکه درمانی یک سبک از طب سنتی و خاستگاه آن «جاوه مرکزی» است.
آنها بر این باورند که درمان با سکه و روغن نارگیل ابزاری برای خلاص شدن از مشکلاتی همچون ضعف بدن، انباشت گاز در معده و درد مفاصل ناشی از سرما و سرماخوردگی است.
در زبان محلی به آن کروکان «kerokan» می گویند و هدف از آن درمان اسپاسم عضلات گردن و کمر است. آنها پس از چرب کردن کمر و گردن با روغن نارگیل، با مالش سکه ای روی بدن هایشان خطوط رسم می کنند که رد قرمزی روی پوست آنها به جای بگذارد. این سایش دردناک با این ادعا انجام می شود که روغن به درون پوست نفوذ کند و تأثیر بیشتری بگذارد.
هیماوان سوتانتو شهروند اندونزیایی که این درمان را تجربه کرده می گوید: من سوار موتور می شوم و شب ها وقتی از محل کار خود باز می گردم در معرض بادها و توفان های سرد شبانه قرار می گیرم، همین موضوع باعث درد مفصل و بیماری های دیگری در من شده است. هر ماه به اینجا می آیم تا عوارض سرما را در بدن خود کم کنم.
خطوط به جای مانده از کروکان، اغلب برای افرادی که با آن آشنایی ندارند ترسناک به نظر می رسد. یک دختر ویتنامی در سال اول ابتدایی در یک مدرسه خارجی ثبت نام کرد. او یک روز صبح حال خوبی برای رفتن به مدرسه نداشت. مادر او تصمیم گرفت تا پشت گردن و کمر او را با شیوه کروکان ماساژ دهد. وقتی او به مدرسه رفت کارکنان مدرسه از دیدن خطوط دردناک و قرمز پشت گردن او، به خیال اینکه با یک مورد کودک آزاری مواجه شده اند، موضوع را به پلیس اطلاع دادند.

منبع/آخرین خبر