یکی از راه های مقابله و کاهش آلودگی هوا در کلان شهرها و به ویژه تهران کاشت نهال های زیاد برای پالایش هوا و تولید اکسیژن بیشتر است که همزمان با نزدیک شدن به روز درختکاری یکی از مدیران محیط زیست تهران در خصوص کاشت 3 میلیون نهال توضیحاتی ارائه نمود.

رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران در نشست مسئولین محیط زیست مناطق 22 گانه شهر تهران در شهرداری منطقه 11؛ از کاشت 3میلیون نهال طی ماه اسفند در طرح استقبال از بهار خبر داد.

به گزارش ایسنا، پانزدهمین نشست مسئولین محیط زیست مناطق شهرداری تهران با حضور مسئولین محیط زیست مناطق 22 گانه شهر تهران به میزبانی شهرداری منطقه 11برگزار و از برنامه های مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران برای استقبال از بهار رونمایی شد.

محمد مهدی گلمکانی، رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران درارتباط با برنامه های این مرکز در شهر تهران گفت: با همکاری شهروندان و فعالین محیط زیست و قرارگاه امام رضا(ع) 3 میلیون نهال در شهر تهران از 5 تا 20 اسفند کاشته می شود.

گلمکانی افزود: برگزاری مسابقه عکاسی با موضوع درختکاری و لیگ درختکاری با هدف تشویق وترغیب شهروندان به مشارکت در کاشت نهال از جمله برنامه های پیش بینی شده در طرح کاشت نهال در شهر تهران است.

وی همچنین در ارتباط با سایر برنامه های شهرداری تهران در آستانه بهار افزود: درنظر داریم باهمکاری مناطق 22 گانه شهر تهران طرح” کوچه تازه با شعار شهر تازه”را تا پایان سال اجرا کنیم و با مشارکت و همراهی ساکنان محلات شهر تهران در هر منطقه یک کوچه که دارای مشکلات زیست محیطی است؛ شناسایی و نسبت به رفع این مشکلات تا پایان سال اقدام شود.

رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران همچنین از اجرای طرح “ساعت زمین” برای هفتمین سال متوالی خبر داد وافزود: در هر منطقه نور و روشنایی 2 المان شاخص در روز ساعت زمین به شکل نمادین خاموش می شود. همچنین معرفی جاذبه های طبیعت گردی شهر تهران و توزیع بوروشورها میان مسافران در مبادی ورودی شهر تهران از دیگر برنامه های پیش بینی شده شهرداری تهران در بهار 96 است.
بر اساس گزارش  روابط عمومی شهرداری منطقه 11، کاشت 3 میلیون نهال با همکاری سازمان پارک ها وفضای سبز،مرکز محیط زیست وتوسعه پایدار شهر تهران،قرارگاه امام رضا(ع)، کانون های محیط زیست محلات شهر تهران و مشارکت شهروندان اجرا می شود.

منبع/ایسنا