اگر می خواهید واکسن آنفلوآنزا تاثیرات مثبتی بر بدنتان بگذارد بهتر است نسبت به کنترل بیماری های بدنتان بیشتر دقت کنید و مراقب امراضی مانند اگزما باشید عفونت‌های استافیلوکوکی در مبتلایان به اگزما بیشتر دیده می شود این عارضه از رایج ترین بیماری پوستی میان مردم به شمار می رود .

 هنوز فصل آنفلوانزا تمام نشده و برای دریافت واکسن آنفلوانزا خیلی دیر نیست. اما مطالعه جدیدی بیان می‌کند که مبتلایان به اگزما باید بخواهند که واکسن به جای روش زیرپوستی برای آنها عضلانی تزریق شود.

به گفته محققان، این بدان خاطر است که اثربخشی واکسن‌های آنفلوانزا در افراد مبتلا به اگزما بسته به روش تزریق آن فرق می‌کند.
به نظر می‌رسد که منشأ مشکل، کلنی‌های باکتری استافیلوکوک بر روی پوست ترک‌خورده و خشک بیماران مبتلا به اگزما است. به نظر می‌رسد که این قضیه در صورت تزریق زیر پوستی، باعث کاهش پاسخ ایمنی به واکسن آنفلوانزا می‌شود.
دکتر دانلد لونگ، محقق راهبر این مطالعه، گفت: «عفونت‌های استافیلوکوکی مشکل شایعی در بیماران اگزمایی است. ۹۰ درصد از بیمارانی که دچار اگزمای شدید هستند عفونت استافیلوکوکی هم دارند.»
به باور تیم لونگ، احتمال ایمن شدن بیماران اگزمایی نسبت به ویروس آنفلوانزا با تزریق عضلانی بیشتر است.
البته محققان می‌گویند که هنوز کاملاً مطمئن نیستند علت پاسخ ایمنی ضعیف‌تر در تزریق‌های زیرپوستی، عفونت‌های پوستی هستند یا نه.
اگزما شایع‌ترین بیماری مزمن پوستی در ایالات متحده امریکاست که بیش از ۱۵ درصد از کودکان به آن دچارند. در نیمی از این افراد، اگزما تا دوران بزرگسالی ادامه می‌یابد.