آیا می خواهید غذای سالم و پاک در برنامه غذایی خود بگنجانید؟ فصل زیبای بهار در حال آمدن است، خود را آماده کنید. این فصل تمیز کردن را هم با خود می آورد. در حالی که شما آماده می شوید و چیزهای قدیمی و به درد نخور را از گنجه و کمد خود دور میریزید سعی کنید عادت بد خوردن مواد غذایی فراوری شده را کنار بگذارید و در آشپزخانه خود آن ها را با با میوه ها و سبزیجات جایگزین کنید. بهار زیبا سوخت و ساز بدن شما را تامین می کند. با خوردن مواد سالم و وعده های غذایی پاک به بهبود زندگی خود بپردازید.

دقیقا چه چیزی غذای پاک است؟ خوردن پاک یک روند است که به طور ناگهانی در همه جا وجود دارد. اما غذا خوردن پاک واقعا به چه معناست؟ این اصطلاح به معنای خوردن بهترین غذا و سالم ترین در هر یک از گزینه های غذایی مانند سبزیجات، میوه ها، غلات کامل و پروتئین های سالم و دور ماندن از تنقلات و غذا های فراوری شده است.

هنگامی که شما سعی می کنید بهترین سوخت را در خارج داشته باشید، غذا های سالم شما را در یک وزن سالم حفظ خواهند کرد. پاک غذا خوردن درمورد کاهش وزن در قسمت سلامت عمومی متمرکز است. شور و شوق برای پاک سازی و خرید مواد غذایی خام و آب میوه های تازه فقط برای یک دوره خاص از زمان است. در واقع اندام ما محلی برای مواد پاک بدن هستند. ایده اصلی این است که به جای غذاهای فراوری شده، شیرینی و غذاهای سرخ شده از میوه ها و سبزیجات استفاده کنید . اگر این کار را انجام دهید قطعا شما تفاوت را احساس می کنید.

غذا خوردن پاک همچنین می تواند به دنبال یک مواد غذایی باشد. که این می تواند به معنای خرید محصولات ارگانیک برای جلوگیری از باقیمانده آفت کش ها یا اجتناب از  خرید گوشت از دامداری های بزرگ است. ممکن است شما پول بیشتری بابت گوشت بدهید و زمان بیشتری را صرف آماده کردن آن کنید اما در عوض به جای گرم کردن غذا های بسته بندی بی کیفیت و شیمیایی گوشتی با کیفیت بالا می خرید.

حامیان تمیز خوردن می گویند ممکن است خوردن تمیز و سالم گران تر باشد اما این سرمایه گذاری در سلامت آینده ی شما چیزی است که در دراز مدت پرداخته اید.

چند راهنمایی برای داشتن غذای سالم و پاک:

1- سعی کنید به عنوان میان وعده میوه و سبزیجات تازه  و به جای غذا های بسته بندی شده شور و شیرین  غذای تازه بخورید.

2- به جای خرید ماست زغال اخته با شیرین کننده کمتر از 5 درصد، زغال اخته واقعی و ماست شیرین نشده همراه میوه تازه میل کنید.

3- به جای مارگارین سعی کنید آن را با کره گیاهی یا آوکادو یا غلات یا سبزیجات درست کنید.

4- هنگامی که شما بستنی می بینید و خوش حال می شوید می توان در کالری و چربی صرفه جویی کرد مثل نوشیدن یک میوه و ماست کم چرب به جای بستنی

5- اگر شما عاشق جست و خیز و بحران هستید. سعی کنید تنقلات ترد را بخورید زیرا رضایت بخش تر از چیز هایی از قبیل چوب شور، آجیل یا چیپس است.

لینک مرتبط:  آموزش پیروی از تغذیه سالم ، مطالبی در مورد تغذیه سالم

دکتر سلام