تغییر سبک زندگی و مد گرایی یکی از عوامل مهم در افزایش جراحی های زیبایی می باشد که طبق مطالعه جدید بیش از نیمی از عمل های جراحی پلاستیک به دلیل الگو برداری و تقلید از مدل صورت و ظاهر افراد مشهور و سرشناس به ویژه بازیگران می باشد. این روزها زیر تیغ رفتن برای زیبا شدن به اشتباه عرف شده است، موضوعی که می تواند آغازگر یک اتفاق تلخ پس از یک شادی زود گذر باشد، هر عمل جراحی عوارض خاص خود را دارد، حال آنکه بی دلیل چرا برخی از افراد با اطلاع از این موضوع برای زیبا شدن زیر تیغ جراحی می روند جای سوال دارد، زمانی که با این دست از افراد هم کلام می شوید پی می برید که الگوی بسیاری از آنها هنرپیشه ها و بازیگران هستند.
اما بد نیست با عجیب ترین جراحی های زیبایی آشنا شوید که شاید پس از خواندن این مطلب بسیار متعجب خواهید شد.

بی حرکت کردن صورت
این روزها برای جلوگیری از چین و چروک و اخم کردن از بوتاکس استفاده می شود که با وارد کردن سم به بدن عضله آن قسمت دلخواه از کار می افتد.اما این روزه افرادی هستند که تمایل دارند صورتشان بدون حرکت باشد بنابراین بوتاکس تاثیری ندارد و با عمل جراحی عضلات صورتشان را از کار می اندازند تا احساسات و هیجان در چهره هایشان مشخص نشود.این عمل به ندرت عوارضش را نشان می دهد پس از مدتی عضلات زودتر از موعد شل می شوند بطوریکه دیگر هیچ تیغ جراحی کارساز نخواهد بود.

از بین بردن خطوط سرنوشت ساز
در حالیکه همچنان در کشورهای ژاپن و جنوب شرقی آسیا باور کف بینی موجود است و هنوز افرادی هستند که خطوط دست را نشان دهنده سرنوشت می دانند،جراحان پلاستیک مراجعانی دارند که برای تغییر سرنوشت خود قصد جراحی خطوط دستشان را دارند.
جالب است در این جراحی مراجعه کنندگان مرد تمایل دارند تا خطوط سرنوشتان به سمت کار و تجارت باشد اما زنان تمایل دارند تا خطوط دستشان عشق و ازدواج را نشان دهد.

جوان کردن صدا
عمل جوان کردن تارهای صوتی به منظور برگرداندن مجدد صدا به آن دسته از افرادی که در اثر بیماری حنجره صدایشان را از دست داده اند ،رواج پیدا کرد.عده ای به جراحان مراجعه می کنند در حالیکه ناراحتی حنجره ندارند اما تمایل دارند تا صدایشان جوان تر شود بنابراین بدون دلیل خاصی زیر تیغ جراحی قرار می گیرند.
در اثر نازک شدن تارهای صوتی صدا ضعیف و پیرتر می شود بنابراین پزشکان با گرفتن مقداری چربی از بدن آن را به تارهای صوتی اضافه می کنند و باعث ضخیم تر شدن تارها می شوند.

درشت کردن چشم
به نظر کره ای ها از ظاهر خود راضی نیستند چراکه بیشترین عمل های پلاستیکی مربوط به این کشور است.
بیشترین نارضایتی آنها از مدل چشمانشان است بنابراین تعداد زیادی از آنها برای داشتن چشمان درشت زیر تیغ جراحی می روند.در سال 2015 بیش از یک و نیم میلیون از جمعیت کره جنوبی اقدام به درشت کردن چشمانشان کردند.

کاشت ریش و سبیل
در قسمت هایی از آسیای شرقی داشتن سبیل و ریش های بلند نمادی از قدرت محسوب می شود.این یک مشکل جدی برای کسانی است که با نداشتن ریش و سبیل نمی توانند قدرتشان را به رخ بکشند. بنابراین حاضرند هزینه زیادی را صرف ریش دار شدن کنند.
این نوع جراحی بسیار راحت است و تنها از موهای پشت سر به قسمت چانه و ‍‍پشت لب پیوند می زنند.

منبع/باشگاه خبرنگاران