تغذیه یکی از اصلی ترین و شاید بتوان آنرا مهم ترین اصل در سلامتی به شمار آورد. انتخاب صحیح مواد خوراکی و یا استفاده از یک رژیم غذایی مناسب می تواند کمک شایانی به حفظ سلامت بدن شما بکند. برخی مواد غذایی ویژگی های مفیدی دارند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد. بادکتر سلام همراه باشید.

سیب سبز

بزرگ‌ترین چیزی که به سوخت و ساز بدن کمک خواهد کرد: (خوردن است)! به سوخت و ساز بدن به مانند آتش نگاه کنید: شما باید پس از خوردن هر وعده غذایی که باعث افزایش کالری می‌شود به منظور سوزاندن آن حدود ساعت ۳ بعد از ظهر هر روز یک سیب سبز بخورید، به این ترتیب سوخت و ساز بدن شروع به کاهش می‌کند! خوردن یک سیب در روز می‌تواند بدن را از جمع شدن چربی دور نگه دارد.

معجونی از پروتئین

پروتئین بهترین راه برای افزایش سوخت و ساز بدن است. هیچ چیز بهتر ازخوردن کشک یا آب پنیر که سرشار از اسیدهای آمینه است نمی‌باشد، چرا که شما نیاز به سوزاندن کالری بیشتر دارید.

ماهی سفید

ماهی سبک و سفید، بهترین وعده غذایی برای سوخت و ساز بدن است. آیا می‌دانید که هنگامی که ماهی، کاملا سبک و پخته باشد شما به راحتی می‌توانید آن را با یک چنگال تکه کنید؟ به این ترتیب بسیار راحت قابل هضم هم می‌باشد.

مرغ

خوردن یک تکه مرغ تازه شاید به اندازه یک تکه ماهی پروتئین نداشته باشد. اما به همان اندازه گزینه خوبی است تا بتوانید به افزایش سوخت و ساز بدن خود کمک کنید.

سبزیجات

کلم پیچ، کاهو و اسفناج بهترین سبزیجات برای سوزاندن کالری است حتی از کلم بروکلی هم بهتر هستند.

قهوه تیره

قهوه متابولیسم زیادی دارد. کافئین یکی از قدیمی‌ترین حقه‌هایی است که در کتاب‌ها به از دست دادن چربی کمک کرده است. اما باید دقت کنید که از قهوه‌هایی باید استفاده کنید که سیاه و تیره و بدون خامه باشند چرا که سایر قهوه‌ها شکری دارند که از سوختن چربی جلوگیری می‌کنند.

سفیده تخم مرغ

نه تنها در سفیده تخم مرغ هیچ چربی ای وجود ندارد بلکه به علت داشتن پروتئین بالا برای سوخت و ساز بدن بسیار مناسب است.

گریپ فروت

گریپ فروت به سالم نگه داشتن کبد کمک زیادی خواهد کرد، و می‌تواند به عنوان یک میان وعده سالم مورد استفاده باشد.

چای سبز

چای سبز خود به تنهایی به سوخت و ساز بدن کمک نخواهد کرد اما خوردن آن در بین وعده‌های غذایی به چربی سوزی بدن شما کمک بسیاری می‌کند.

ادویه‌جات وترشیجات

هر چند که فلفل تند و فلفل قرمزوترشیجات و… قند خون را پایین می‌آورند و باعث افرایش گرسنگی می‌شوند اما در زمان کمی فشار زیادی را روی متابولیسم بدن وارد کرده و باعث سوراندن چربی زیادی می‌شوند.

منبع:آرمان