کاهش وزن

داشتن وزن مناسب و متعادل از خواسته های هر فردی است و نمیتوان این مورد را انکار کرد.افرادی که اضافه وزن دارند همیشه با خودشان درگیری ذهنی دارند که چه کاری میتوانند برای کاهش وزن انجام دهند.کاهش وزن نه راه سختی است که بخواهیم از آن بترسیم و نه راه ساده ای.آیا با محدود کردن زمان خوردن میتوان وزن را کاهش داد؟

اگر فردی آخرین وعده غذائی خود را حدود ساعت 2 بعدازظهر میل کند و بعد از آن چیزی تناول نکند تا ساعت 8 صبح روز بعد می‌تواند کاهش وزن رخ دهد.

براساس تحقیقات دانشگاه آلاباما بیرمنگام برای کاهش وزن و سوخت‌وساز بدن و سوزاندن چربی در بدن می‌توان زمان خوردن را در شبانه‌روز محدود نمود، براساس این گزارش چنانچه فرد زمان‌‌ خوردن غذایی خود را تغییر دهد می‌تواند منجر به کاهش وزن و چربی سوزی شود.

بنابراین گزارش اگر فردی آخرین وعده غذائی خود را حدود ساعت 2 بعدازظهر میل کند و بعد از آن چیزی تناول نکند تا ساعت 8 صبح روز بعد می‌تواند کاهش وزن رخ دهد.

آنها دریافتند که اگر خوردن فقط در ساعت 8 صبح تا 2 بعدازظهر باشد، می‌تواند سطح اشتها را کنترل کرده و آنچه می‌خواهد بدون محدودیت فقط در این ساعات میل کند.

این تحقیق همچنان نشان می‌دهد اگر شام شب در ساعات اولیه شب خورده و یا به صورت بسیار کم شامل میل شود و می‌تواند همچنان باعث چربی‌سوزی و کاهش وزن بشود.

در این گزارش آمده است اگر چهار روز پیاپی به روش 8 تا 2 بعدازظهر غذا خورده شود و بعد از آن این ساعت کمی تغییر نماید می‌تواند عامل چربی‌سوزی شود و باعث سوزانده شدن کربوهیدرات‌ها و علائم مثبت دیگر شود.

منبع : زندگی آنلاین