سموم کشاورزی برای انسان بسیار خطرناک و مضر است و سالانه جان بیش از 200 هزار نفر از مرم جهان در اثر استفاده از آفت کش ها و سموم خطرناک به خطر می افند به همین خاطر در این خصوص باید آموزش و فرهنگ سازی لازم صورت پذیرد.

سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرد: هر سال حدود 200 هزار نفر در جهان در نتیجه قرار گرفتن در معرض سموم کشاورزی جان خود را از دست می‌دهند.

به گزارش ایسنا، سازمان ملل متحد در بررسی انجام گرفته به منظور دستیابی به توافق جهانی برای ممنوعیت استفاده از آفت‌کش‌ها و سموم خطرناک در کشاورزی اعلام کرد: هر سال 200 هزار نفر از مردم جهان که اغلب از کشاورزان کشورهای در حال توسعه هستند، به دلیل قرار گرفتن در معرض این مواد شیمیایی کشته می شوند.

استفاده افراطی از آفت کش‌ها برای سلامت انسان و محیط زیست بسیار خطرناک است. همچنین این مواد برای تضمین امنیت غذایی ضروری نیستند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، قرار گرفتن در معرض این مواد شیمیایی برای طولانی مدت موجب بروز بیماری‌های کشنده زیادی از جمله انواع سرطان‌ها تا آلزایمر می‌شود. در گزارش سازمان ملل متحد آمده است 99 درصد مرگ و میرهای ناشی از این سموم در کشورهای جهان سوم رخ می‌دهد که فاقد قوانین لازم در این رابطه هستند یا قوانین موجود به درستی اجرایی نمی‌شود.

منبع/ایسنا