اکثر ما تمایلی به نوشیدن آب نداریم میل کردن آب خالی برای برخی افراد چنگی به دل نمیزند سعی کنید با برخی ترفندهای تغذیه ای خود را ترغیب به نوشیدن آب کنید به راهنمایی های تغذیه ای جالب در این زمینه دقت کنید و بدنتان را از نوشیدن این مایع مهم محروم نکنید .

تا حالا فکر کردید چگونه آب بیشتری بنوشیم؟ ما اغلب برای نوشیدن آب کافی در کشمکش هستیم. با وجود اینکه همه‌ی ما می‌دانیم باید آب کافی بنوشیم، اغلب این کار را فراموش می‌کنیم، یا نوشیدن آب را دوست نداریم یا اینکه هر چیزی به غیر از آب را می‌نوشیم. از دست دادن آب بدن منجر به سرگیجه، سر درد و بی حالی شده و باعث می‌شود که ما کمتر فعال باشیم و نتوانیم روی امور روزانه‌مان تمرکز کافی داشته باشیم. از تمام این مسائل می‌توان با یک چیز ناقابل مانند یک لیوان آب اجتناب کرد، منوط به اینکه خوردن آب را فراموش نکنیم. در اینجا چند نکته پیرامون اینکه چگونه خوردن آب را ساده‌تر به یاد داشته باشیم و سختی آن را برای خودمان کم کنیم اشاره می‌کنیم:

آب را در دسترس قرار دهید

اولین قانون برای تبدیل چیزی به یک عادت، تبدیل آن کار به یک کار ساده است. برای نوشیدن مقدار بیشتری آب، مقداری آب در یک شیشه یا بطری روی میز و همیشه در دسترس خود قرار دهید، این کار به طور طبیعی باعث می‌شود تا مقدار بیشتری آب بنوشید.

آب را طعم دار کنید

ساده‌ ترین راه برای وادار کردن خودتان به نوشیدن آب بیشتر، این است که کاری کنید تا آب مزه‌ی خوبی بدهد. این کار به خصوص وقتی در حال تلاش برای گذار از نوشابه‌های شیرین به نوشیدن چیزی که هیچ مزه‌ای ندارد هستید مفید است. شما می‌توانید از هر طعمی که دوست دارید استفاده کنید، آب خیار یا آب لیمو درست کنید و از افزودنی‌های شیرین استفاده نکنید، فقط به آب میوه‌های طبیعی نیاز دارید تا کاری کنید که آب مزه‌ی خوبی به خود بگیرد. این کار را جلوتر و ترجیحاً یک شب قبل انجام دهید: یک عدد لیمو یا یک عدد خیار را به دو نیم کنید و آن را به یک پارچ در بسته اضافه کنید، پارچ را با ۲ لیتر آب پر کنید و در طول شب آن را در یخچال نگه دارید. با این کار همیشه ۲ لیتر آب طعم دار سرد خواهید داشت و اینکه افزودن طعم به آب چه تفاوت شگرفی را در عادات نوشیدن شما ایجاد می‌کند، باعث شگفتی شما خواهد شد، اغلب به یک لیوان بیشتر از حد انتظارتان دست خواهید یافت.

از نی استفاده کنید

ما همیشه چای یا قهوه را جرعه جرعه می‌نوشیم. ما معمولاً آب را جرعه جرعه نمی‌نوشیم مگر اینکه در حال ورزش کردن باشیم یا تمام روز را زیر نور خورشید قرار داشته باشیم. جرعه جرعه خوردن و مزه مزه کردن آب لذت بخشی جرعه جرعه خوردن میلک شیک‌ها را ندارد، پس چرا دوباره و دوباره آن را بخوریم؟ قطعاً پریشان خواهید شد و خوردن آب را فراموش کرده و همان یک لیوان آب روی میز باقی مانده و بعد از تمام شدن غذا داخل سینک ظرف شویی ریخته می‌شود. بنابراین ان چه شما می‌خواهید این است که نوشیدن آب تا حد ممکن در بار اول نوشیدن است. نوشیدن میلک شیک‌ها را به یاد بیاورید، اگر آب را با نی بنوشید، چقدر آن را سریع می‌نوشید؟ افزودن شیئ ساده مانند نی به طور کامل میزان آب که شما در یک جرعه می‌نوشید را تغییر می‌دهد. پس نی را امتحان کنید. یک بسته نی بخرید تا هر وقت که به آن نیاز داشتید در دسترس تان وجود داشته باشد.

میزان نوشیدن آب را ثبت کنید

راه دیگر برای بالا نگه داشتن مصرف آب، اجبار خودتان به ثبت میزان آب مصرفی است. در حقیقت شما مجبور نیستید تا روزانه ۲ لیتر آب بنوشید، فقط نیاز دارید تا هر لحظه و پس از آن آب بنوشد اما بسیاری حتی موفق به انجام این کار نمی‌شویم. شما آب را از غذاها و دیگر نوشیدنی‌هایی مانند قهوه و چای دریافت می‌کنید اما بهترین منبع برای آب، هنوز هم آب است، بنابراین ۲ تا ۳ لیوان بزرگ اضافی بیش از اندازه کافی خواهد بود. ساعتی را از روز را برای خوردن یک لیوان آب تعیین کنید و این زمان‌ها را هر بار یکسان نگه دارید، به طور مثال: ۸ صبح، ۳ بعد از ظهر و ۹ شب، این‌ها زمان‌های نوشیدن آب هستند. تمام کاری که باید انجام دهید نوشیدن آب در موعد مقرر آن است.

حتی می‌توانید برای خوردن آب برنامه داشته باشید. برنامه‌ی پیگیری خوردن آب می‌تواند بسیار خسته کننده و زمان بر باشد، شما با ورود هر قطره‌ی آبی که در طول روز می‌نوشید درصدد ساده‌تر و نه سخت‌تر کردن زندگی‌تان هستید اما این کار یک عامل پیچیده را به کل مسئله وارد می‌کند و این مسئله برای برخی افراد مفید است، حداقل تا زمانی که عادت خوردن آب ایجاد شود.

اکثر اوقات، این کار صرفاً برای نوشیدن آب به طور منظم استفاده می‌شود تا زمانی که دیگر نیازی به یادآوری خوردن آب به خودتان نداشته باشید.

نسخه