رشد بیش از اندازه یک عضو از بدن یا اختلال وراثتی در بدن باعث بروز بیماری ها و عارضه هایی در بدن انسان می شود که زندگی و فعالیت روزمره را برای افراد سخت و طاقت فرسا می کند مثل جوان هندی که به دلیل رشد بیش از حد دست دچار مشکل شده است.بابلو باشی جوان هندی است که 25 سال دارد. او نمی تواند مانند سایر مردم به امور روزمره و طبیعی زندگی خود بپردازد. بابلو از یک اختلال ژنی رنج می برد که منجر شده تا بخشی از بدنش به بیماری غول پیکری و رشد بیش از حد بدن دچار شود.

دست او که به طور مداوم در حال رشد کردن است، در حال حاضر 20 کیلوگرم وزن دارد. دست راست او به دلیل ترشح بیش از حد هورمون رشد بزرگتر از اندازه ی طبیعی است. این موضوع کسب و کار او را با مشکل مواجه نموده است. او نمی تواند کار ثابتی را انجام دهد، زیرا هر ده دقیقه یک بار پس از انجام هر کاری و یا پیاده روی مجبور است، به خودش استراحت بدهد.

بنا بر این گزارش، بابلو از زمان تولد با این اختلال به دنیا آمد و با افزایش سن وزن دست او بیشتر شد. او می گوید هر بار که دست هایش را می شوید درد شدیدی احساس می کند.

به دلیل منظره ی عجیب و غریب، بابلو در دوران کودکی مورد تمسخر و آزار و اذیت همسالان خود قرار گرفت. بچه های دیگر با دیدن او فرار می کردند و مردم به او لقب فرزند شیطان داده بودند. این شرایط او را مجبور کرد تا به شهر موبای هند برود و به دنبال زندگی نو و فرصت های شغلی جدید باشد، اما شرایط او تغییر نکرد و همچنان طرد شدن و تبعیض او را همچون سایه ای تعقیب می نمود، حتی او از سوی چندین مغازه دار که برای استخدام به آنها مراجعه کرده بود کتک خورد.

به دلیل فقر مالی، بابلو قادر به تأمین هزینه درمان خود نیست. او به جراحی های متعدد زیبایی نیاز دارد تا شکل دست خود را که به مراحل پیشرفته بیماری رسیده است ترمیم کند. اما او این پول را ندارد و در حال حاضر برای تهیه غذای روزانه خود در خیابان های دهلی گدایی می کند. او به دلیل شرایط خاص خود تاکنون قادر به ازدواج نبوده است.

منبع/آخرین خبر