مردم یکی از شهرهای کانادا به تازگی با یک اتفاق جالب در آب لوله کشی شهرشان مواجه شده اند در یک اتفاق غیرمنتظره شیر آب به صورتی تغییر رنگ داد در پی تحقیقات مختلف در این زمینه پژوهشگران تغییرات شیمیایی مواد ضدعفونی کننده را دلیل مهم برای این امر میدانند .

ساکنان یک شهر کوچک کانادایی، وقتی از خواب بیدار شدند با منظره عجیبی روبرو شدند: آب لوله‌کشی آنها صورتی شده بود!
به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از CBS، مردم ساکن شهر اونووی ایالت آلبرتا، بسیار درباره اوضاع آب شهرشان نگران شدند و از مقامات خواستند که موضوع را پی‌گیری کنند. یک کاربر عکسی در فیس‌بوک گذاشت و نوشت: «این اتفاقی است که در شهر اونووی افتاده است. این فاجعه است!»
دیل کراسنو، شهردار شهر از 1000 ساکن این شهر عذرخواهی کرد و گفت که تلاش خواهد کرد تا ببیند که چه اتفاقی افتاده است. او بعدتر گفت که به نظر می‌رسد که یک شیر دچار مشکل شده و به این ترتیب، پرمنگنات پتاسیم، ماده‌ای شیمیایی که برای تصفیه آب به کار می‌رود، وارد مخزن آب شده و به چرخه آب شهری وارد گشته است. این ماده برای زدودن آهن و منگنز از آب به کار می‌رود و وقتی به میزان زیادی در آب حل شود، به آن رنگ صورتی می‌بخشد.
شهردار همچنین گفت که این اتفاق خطری برای سلامت شهروندان به شمار نمی‌رود. با این حال به شهروندان گفته شد که شیر آب خانه‌شان را تا زمانی که آب صورتی تخلیه شود، باز نگه دارند.