برای کنترل و درمان افسردگی می توانید راهکارهای ویژه ای در نظر بگیرید افسردگی با تغذیه صحیح قابل درمان خواهد بود رژیم غذایی مناسب در این زمینه را مورد بررسی قرار داده اند و به نقش باکتری های روده در ایجاد افسردگی و شدت یافتن این عارضه پی برده اند برای بهتر شدن روحیه تان هم که شده باید سبک تغذیه ای تان را تغییر دهید .

می‌دانیم که ماست برای هضم غذا، پوست شفاف‌تر و موهای براق‌تر مفید است. اما تحقیق جدیدی نشان داده که ماست می‌تواند افسردگی را هم درمان کند.
آزمایش روی موش‌ها نشان داده که باکتری‌های خوب ماست می‌توانند فشار خون، اضطراب و افسردگی را کاهش دهند.
محققان دریافتند که حضور باکتری خوب لاکتوباسیلوس در بدن، روی یک متابولیت به نام کینورنین در خون تأثیر می‌گذارد و این مساله باعث کاهش افسردگی می‌گردد. هنگامی که لاکتوباسیلوس در روده کاهش یافت، میزان کینورنین بالا رفت و علائم افسردگی در موش‌ها پدیدار شد.
محققان به این نکته اشاره کرده‌اند که درک بهتر باکتری‌های روده می‌تواند باعث شود که بیماری‌هایی نظیر افسردگی با مواد طبیعی درمان شوند. دکتر آلبن گالتیه، محقق اصلی این پژوهش گفته که اگر تحقیقات به سمت و سوی خوبی برود، دیگر نیازی به داروهای پیچیده با عوارض جانبی زیاد نیست. به این ترتیب، با تغییر رژیم غذایی و باکتری‌هایی که بدن مصرف می‌کند، می‌توان به سلامت رسید و حس و حال را بهتر کرد..

روزنامه دیلی‌میل