واریس

زمانی که سیاه رگ ها گشاد میشوند یا ورید متورم میشود،این اتفاق واریس نام دارد.در میان بیماری های شایع عروقی در انسان واریس هم وجود دارد که بین 10 تا 20 درصد مردم به آن ابتلا پیدا میکنند.خانم هایی که در میان سن 40 تا 49 سالگی هستند بیشتر دچار واریس میشوند و شیوع این بیماری در میان آن ها بیشتر است.

واریس ناشی از غلبه سودا است و برای درمان آن باید یبوست را که مادر همه بیماری هاست، درمان و همچنین از زالو و ماساژ درمانی برای بهبودی استفاده کرد.

کارشناس طب سنتی در گفتگو با خبرنگار ایمنا گفت: به وجود آمدن واریس باید مشکل یبوست را در فرد برطرف کرد، زیرا با یبوست، طحال نیز آسیب می بیند و سودا افزایش پیدا می کند.

رسول حیدری با بیان اینکه یکی از درمان های واریس ماساژ و زالو درمانی است، اظهار داشت: با وجود این درمان ها درابتدا باید منضج سودا به فرد بدهیم و سودای سوخته و غالب را در بدن وی دفع کنیم.
وی خاطر نشان کرد: فردی که مبتلا به واریس شده می تواند با ورزش یوگا به آرامش برسد و از تاثیر معجزه آسای آن بهره ببرد. زمانی که فردی به آرامش فکری برسد، بسیاری از بیماری ها بهبود پیدا می کند.
این کارشناس طب سنتی با اشاره به اینکه ریلکسیشن تاثیر به سزایی در درمان واریس دارد، تصریح کرد: بیماران مبتلا به واریس تا حد امکان از گوشی موبایل دوری کنند و مدیتیشن انجام دهند.
حیدری یادآور شد: در صورت بحرانی بودن واریس، زالو کمک کننده خوبی برای درمان آن است به شرط آنکه شخصی که زالو می اندازد کاملا آگاه، طبیب و با تجربه باشد.
منبع : ایمنا