امروزه، بیشتر بانوان به لب های حجیم و برجسته علاقه مند هستند و شاید تمایلی به تزریق ژل نداشته باشند یا از نظر اقتصادی، نتوانند این تزریق را انجام دهند. در اینجا یک ماسک خانگی را به شما معرفی می کنیم که باعث بزرگ شدن لب و برجسته نشان دادن آن می شود.

بسیاری از مواد طبیعی این قابلیت را دارند که برای مدت کوتاهی، لب‌ها را برجسته سازند و این در حالی است که هزینه و ریسک استفاده از آن‌ها در مقایسه با تزریق ژل، بسیار کمتر است.

برجسته سازی لب‌ها با حجم‌ دهنده‌های طبیعی

مواد مورد نیاز:

روغن دارچین

روغن میخک

فلفل تند

روغن ویتامین E

بالم لب ماتیکی (نرم کننده لب)

معمولا تمام این مواد مورد نیاز را در آشپزخانه خود خواهید داشت و برای تهیه این ماسک، لازم نیست چیزی را از بیرون خریداری کنید، در ضمن اگر هم نیاز به خریداری باشد، مقدار کمی از آن، هم خیلی ارزان خواهد بود و هم می‌تواند تا یک سال مورد استفاده قرار گیرد.

مواد مورد استفاده در این ماسک خانگی، برای متورم و پر کردن بافت لب‌ها بسیار عالی هستند و با جذب رطوبت، باعث بزرگی لب‌ها می‌شوند. این مواد باعث افزایش جریان خون در لب‌ها می‌شوند و در نتیجه بافت لب بزرگ‌تر و حجیم‌تر خواهد شد.

درباره استفاده از فلفل تند، دقت کنید که به آن حساسیت نداشته باشید، در صورت بروز حساسیت، می‌توانید آن را حذف کنید و فقط از مواد دیگر در آن استفاده نمایید.

طرز ساخت ماسک حجم دهنده لب

مخلوط کردن این مواد با یکدیگر، زمان خیلی زیادی نمی‌خواهد، اما باید با دقت و به ترتیبی که گفته می‌شود، ترکیب شوند.

1. ابتدا یک قابلمه را تا نصفه پر از آب کنید و روی شعله متوسط گاز قرار دهید، همین که حباب‌های آب در آن تشکیل شد، یک لیوان پیرکس خالی را در داخل آن قرار دهید، به طوری که آب وارد آن نشود.

2. تمام یک بالم لب را با چاقو ببرید و داخل لیوان بریزید تا ذوب شود.

3. حالا یک قاشق چایخوری فلفل تند به آن اضافه کنید.

4. یک قاشق غذاخوری روغن دارچین و روغن میخک را همزمان به مواد داخل لیوان اضافه کنید و کمی به آرامی هم بزنید.

5. در نهایت هم 3 – 4 قطره روغن ویتامین E به آن اضافه کنید و همینطور به هم زدن خود ادامه دهید تا مواد به خوبی با یکدیگر مخلوط شوند.

6. حالا این مواد را به آرامی در تیوب بالم لب بریزید و 30 دقیقه زمان دهید تا خودش را بگیرد.

دقت کنید که این مواد چون جاذب رطوبت هستند، ممکن است باعث خشکی لب‌هایتان شود، بنابراین قبل از استفاده از آن بر روی لب، کمی مرطوب کننده بزنید.

بهداشت نیوز