article-new-thumbnail_ehow_images_a02_19_c8_use-hair-lightening-sprays-800x800-480x320

آن روزها را به یاد دارید که شامپوی خشک مد شده بود ؟ درست مانند کادویی از سوی خدا بود که خودمان هم خبر نداشتیم چقدر انتظارش را می کشیدیم! اوه خدای من، بالاخره محصولی کشف شد که بتوانم حمام نروم و هیچشخصی هم نفهمد که چقدر تنبلم!

حتما شنیده‌اید که پوست سر دخترانی که موهای چرب دارند، چقدر از استفاده‌ی این محصول شاد می‌شود! اما متاسفانه ما کمی از واقعیت به دوریم. ما از این محصول اشتباه استفاده می‌کنیم، و موهایمان هم تاوانش را خواهد داد.

هنگامی که به سالن زیبایی رفته بودم تا مدل موهایم را تغییر دهم، آرایشگرم، نگاهی به موهایم انداخت و پرسید «چقدر از شامپوی خشک استفاده می‌کنی؟» ظاهرا رنگ کدر و بافت زمخت موهایم لو داده بود که خیلی زیاد از این محصول استفاده می‌کنم!

از آنجایی که موهای من ضخیم است و به سختی خشک و شکننده می‌شود، عادت کرده بودم که هر پنج روز یک بار بشورمش. بعد، برای اینکه اثر شامپویی که می‌زنم طولانی مدت‌تر شود، هر روز صبح کمی هم شامپوی خشک به ریشه‌ی موهایم اسپری می‌کردم. به اعتقاد آرایشگرم، این کار زیاده روی است: «تو باید هر زمانی که اضطرار بود و خواستی از خانه خارج شوی از شامپوی خشک استفاده کنی، بعد هم موهایت را بشویی، همین، نه بیشتر!»

بسیار خب، پس دیگر چه چیزی شامپوی خشک را برایمان محصولی کاربردی و با صرفه می‌کند؟

خانم‌ها، آنچه که در بطری شامپوهای خشک قرار دارد، فقط پودر بچه نیست! ده ها ماده‌ی شیمیایی توسط شامپوی خشک به موی شما اسپری خواهد شد که منافذ پوست را بسته و اجازه نمی‌دهد پوست سرتان نفس بکشد.

به این اتفاق، مثل کاری که لاک ناخن می‌کند نگاه کنید. اگر شما در تمام روزهای هفته لاک ناخن بزنید، اجازه نخواهید داد که به ناخن هایتان اکسیژن برسد، بهمین دلیل ناخن‌هایتان زرد خواهند شد. پوست سر هم به همین صورت، احتیاج دارد تنفس کند!

برای استفاده ی صحیح از شامپوی خشک، باید تنها هنگامی که عجله داشتید از آن استفاده نمایید و مطمئن باشید که در همان روز، موهایتان را با شامپو خواهید شست.

منبع-http://sorkhabsefidab.com