یکی از عوامل طول عمر در انسان رعایت نکات بهداشتی و تنفس هوای پاک است،زندگی در شهرهایی که آب و هوای پاک و تمیزی دارد نه تنها باعث افزایش کارکرد و نشاط افراد می شود بلکه باعث کاهش بیماری ها و طول عمر مردم می شود.زندگی کردن در شهرهای تمیز مزایای خاص خودش را دارد برای مثال شما با می توانید با تنفس هوای پاک از احتمال ابتلا به بیماری های مختلف مثل آسم، بیماری های قلبی و سرطان جلوگیری کنید در ادامه به تمیز ترین شهرها سراسر جهان اشاره می کنیم.
– کلگری کانادا
برنامه و سیستم دفع زباله در این شهر ، دور کردن زباله ها از فضاهای شهری، پاکیزگی آب و هوا و خیابان های تمیز در این شهر آن را به تمیز ترین شهر جهان تبدیل کرده است در این شهر همواره آموزش هایی به شهروندان در ارتباط با پسماندها داده می شود.
– آدلاید استرالیا
آدلاید پایتخت استرالیای جنوبی است که برنامه دقیقی در ارتباط با زباله و پسماندها دارد و بهترین مکان برای زندگی در استرالیا است هوای تمیز، خیابان های پاک و حمل و نقل عمومی با آلودگی بسیار کم این شهر را به دومین شهر تمیز دنیا تبدیل کرده است.
– هانالو هاوائی
سومین شهری که در لیست شهرهای پاک دنیا قرار گرفته هانالو است که در جزیره بزرگ هاوائی قرار دارد این منطقه بزرگترین مرکز جذب گردشگران از سراسر دنیا است و به دلیل بارندگی هایی که سالانه دارد آلودگی هوا در این منطقه بسیار کم است و مردم و مسئولان به دلیل آنکه آنجا قطب گردشگری است سعی می کنند شهرشان را تمیز نگه دارند.
– مینوپولیس آمریکا
این شهر در شمال ایالات متحده واقع شده و نزدیکی آن به رودخانه می سی سی پی تاثیر زیادی در تمیز ماندن این شهر داشته است زیرا آنها از آب این رودخانه برای تمیز کردن خیابان ها، ساختمان ها و پارک ها استفاده می کنند. همچنین مدیریت زباله در این شهر قوانین خاصی داشته و شهروندان همکاری زیادی در این زمینه دارند.
– کوبه ژاپن
ژاپنی ها مردمی هستند که به پاکیزگی شهر و کشورشان اهمیت زیادی می دهند زیرا از عواقب آلودگی هوا بر سلامت شان آگاهی کامل دارند به همین دلیل ساکنان شهر کوبه به صورت مرتب فعالیت هایی را برای تمیز کردن شهر انجام می دهند همچنین سیستم دفع زباله با دقت خاصی در این کشور انجام می شود و آب آشامیدنی هم از کیفیت بالایی برخوردار است

منبع/آخرین خبر