یکی از وسایل نقلیه کم  خطر و مفید برای سلامتی انسان دوچرخه است که هم باعث تحرک و سلامتی عضلات بدن می شود و هم باعث کاهش آلودگی هوا می شود اما تغییرات جالب بر روی دوچرخه ها برخی کاربری ها را نیز به آنها اضافه کرده است.ابزارهایی مانند دوچرخه معمولا با یک چهارچوب استاندارد در میان جهانیان شناخته می شوند. این استاندارد شامل یک بدنه ساخته شده از جنس لوله های فلزی و دو چرخ است که به واسطه یک سری چرخ دنده و رکاب ها می توان انرژی حرکتی را از پای دوچرخه سوار به چرخ انتقال داد.
با این وجود ذهن طراحان به نحوی عمل می کند که باید چهارچوب ها را شکسته و ایده هایی نو ایجاد کند. این موضوع درباره طراحی دوچرخه نیز صادق است و طراحان مختلف در سراسر جهان اقدام به طراحی موارد بسیار عجیبی کرده اند که می توانید در ادامه با تعدادی از آنها آشنا شوید.

دوچرخه دایناسوری: این دوچرخه و یا به صورت دقیق تر سه چرخه، به نحوی طراحی شده است که بدنه آن به شکل یک دایناسور به نظر می رسد. این دوچرخه توسط یک طراح برجسته نروژی ساخته شده است. این دوچرخه برای سفر به دور تا دور کشور نروژ ساخته شده بود ولی پیش از شروع این سفر، یک پیشنهاد بزرگ موجب لغو سفر یاد شده و فروش آن شد.

دوچرخه مجهز به اره برقی: این دوچرخه در مقایسه با سیار دوچرخه های جهان تنها یک تفاوت عمده دارد که شامل وجود یک اره برقی در بخش جلویی آن است. حرکت چرخ ها موجب ایجاد نیروی محرکه در اره برقی یاد شده شده و این دوچرخه را به یک سلاح مخوف تبدیل می کند که البته کاربری مشخصی برای آن وجود ندارد.

دوچرخه بدون پدال: این دوچرخه به نحوی طراحی شده است که عملا کاربر آن باید پاهای خود را بر روی زمین قرار داده و بر روی زمین بدود. به این ترتیب سرعت دویدن او به چرخ ها انتقال پیدا کرده و او را به پیش می برد. این دوچرخه فاقد صندلی و پدال بوده و در نوع خود از عجیب ترین طراحی های جهان محسوب می شود.

دوچرخه ای با دو پدال: این دوچرخه به نحوی طراحی شده است که هم با دست و هم با پا باید بر روی آن پدال زد که نتیجه این امر تقسیم شدن انرژی مورد نیاز برای حرکت دوچرخه بین پایین تنه و بالاتنه است.

دوچرخه پروازی: این دوچرخه با داشتن یک سری پره نسبتا بزرگ در پشت خود می تواند از زمین به هوا برخواسته و حتی به گفته سازنده آن تا ارتفاع بالاتر از هزار متر نیز پرواز کند که البته هنوز هیچ انسان عاقلی این ادعا را به بوته آزمایش نگذاشته است.

دوچرخه ای برای جاده های ناهموار: این دوچرخه که با نام Juggernaut شناخته می شود، دو چرخ جلوی بزرگ داشته و به همین دلیل نیز می تواند در جاده های ناهموار به خوبی حرکت کند. البته قیمت این دستگاه نیز بسیار بالا بوده و برای خرید آن باید 2 هزار و 500 دلار هزینه کرد.

منبع/آخرین خبر