طرح امداد رسانی به مسافرین نوروزی که هر سال جمعیت هلال احمر در سراسر کشور برگزار می گردد باعث افزایش رفاه حال مسافران و امداد رسانی حادثه دیده در جاده ها کشور می شود.امسال نیز سازمان امداد و نجات خدمات امدادی متنوعی را به مردم ارائه کرد.

معاون عملیات امداد و نجات با اعلام اینکه ۱۹ استان کشور از سوم تا چهارم فروردین درگیر برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی بوده است، اعلام کرد: امدادگران هلال‌احمر در این مدت شبانه‌روز به بیش از ۲۵۰۰ تن از هموطنان خدمات امدادی لازم را ارائه کرده و در این زمینه ۲۴۵ تن از متاثران از خدمات اسکان اضطراری بهره برده‌اند.

به گزارش ایسنا، شاهین فتحی با ارائه گزارش عملیات سیل و آبگرفتگی و برف و کولاک در کشور از سوم تا چهارم فروردین ۹۶، گفت:  در این مدت هشت استان ایلام، خوزستان، سیستان و بلوچستان، قزوین، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد و لرستان متاثر از سیل و آبگرفتگی و  ١١ استان آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، زنجان، سمنان، قزوین، گیلان، لرستان و مازندران متاثر از برف و کولاک بوده است.

وی با اشاره به ارائه خدمات امدادی در ١٢ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین استان‌های درگیر سیل و ابگرفتگی، عنوان کرد: بر این اساس ٢٠۴ تن از متاثران خدمات امدادی لازم را دریافت کرده و ۲۶ متاثر از سیل نیز اسکان اضطراری داده شدند.

فتحی با اشاره به نجات ١٣ متاثر از سیل و آبگرفتگی، گفت: ۳۳ تیم امدادی خدمات لازم را به هموطنان ارائه کرده و امدادگران در استان‌های درگیر سیل ۱۸ دستگاه خودرو را از مسیر سیلاب رهاسازی کرده و ۶۰ تخته پتو میان متاثران توزیع کرده‌اند.

وی همچنین به بکارگیری ۴۵ تیم عملیاتی برای ارائه خدمات امدادی لازم به هموطنان در برف و کولاک سوم تا چهارم فروردین در کشور اشاره و اظهار کرد: در این زمینه نیز ۲۳۴۰ تن از هموطنان در ۲۰ محور استان‌های درگیر برف و کولاک خدمات امدادی لازم را دریافت کردند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات با اشاره به اسکان اضطراری ٢١٩ تن از متاثران برف و کولاک، گفت: عملیات رهاسازی ۳۷۰ دستگاه خودرو از برف به همت امدادگران در کشور انجام شده است.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، وی به وقوع طوفان امروز (۵ فروردین) در بوشهر اشاره و تصریح کرد: در این زمینه نیز خدمات امدادی لازم و اسکان اضطراری به یک‌هزار و ۳۷۵ متاثر در سه شهر دیلم، گناوه و دشتستان با همت ٧ تیم امدادی ارائه و ۲۰۰ تخته پتو میان متاثران توزیع شده است.

انتهای پیام

منبع/ایسنا