با وجود صنعتی شدن و مدرن شدن شهر تهران هنوز هم دیدنی های سنتی و جالبی در پایتخت ایران وجود دارد که می تواند برای گردشگر جذاب و دیدنی باشد،مثل یک کوچه قرینه که نگاه توریست ها و مسافران را خود جلب می کند.شهردار منطقه 11 تهران در پیشنهاد ویژه تهرانگردی در نوروز از شهروندان دعوت کرد تا از تنها کوچه قرینه شهر تهران که تمام خانه ها و حتی درختان آن قرینه هستند ؛ بازدید کنند .
نصراله آبادیان با بیان این که کوچه لولاگر متفاوت ترین کوچه پایتخت است که با معماری منحصر به فرد و قرینه بودن تمام خانه ها ، نماها ، بالکن ها ،پنجره ها و درختان منحصر به فرد شده است ؛ از علاقمندان دعوت کرد در تعطیلات نوروزی از گردش در کوچه قدیمی و زیبای لولاگر لذت ببرند.

شهردار منطقه 11 همچنین افزود: خانه های دوقلو رو به روی هم که 76 سال پیش توسط خانواده لولاگرها با هنرمندی «استاد حسن بنا» ساخته شده‌ و درختان متقارنی که در حیاط این خانه‌ها به صورت قرینه و موازی کاشته شده، دیوارهای آجری قدیمی، قدیمی‌ترین پیتزا فروشی ایران و نزدیکی به سفارت فرانسه و ایتالیا این کوچه را تبدیل به یکی از جاذبه های دیدنی شهر تهران کرده است.
به گفته شهردار منطقه 11 چندی پیش نیز با هدف حفاظت و احیای بافت تاریخی این کوچه ؛ بزرگترین پروژه مرمت بافت تاریخی شهر تهران در کوچه لولاگر به اجرا در آمد و طی آن اقدامات بازآفرینی منظرشهری شامل کف سازی ومبلمان شهری اعم از نور پردازی و نیمکت از سوی شهرداری منطقه 11 آغاز شد.
آبادیان خاطر نشان کرد: بخش مرکزی شهر تهران در محدوده منطقه 11 که 4 کیلومتر از حصار ناصری را در خود جای داده است؛ دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است که می توان هویت تاریخی ، معماری ،هنری و فرهنگی پایتخت ایران را در کوچه های قدیمی آن از جمله کوچه های سراب وزیر ، کوچه لب تشنه ، کوچه لولاگر و بازارچه نائب آقا و چهار سوق چوبی جستجو کرد.
بر اساس این گزارش گالری پروژه های آران یک مجموعه فرهنگی و هنری است که این روزها در نبش کوچه لولاگر خانه ای قدیمی را مرمت و احیا کرده و آن را تبدیل به یک پاتوق فرهنگی برای شهروندان شهر کرده است.

منبع/آخرین خبر