روزهای پایانی تعطیلات نوروزی به دلیل ورود سامانه بارش زا به کشور همراه با بارش خواهد بود و طبق پیش بینی سازمان هواشناسی و بررسی نقشه ها از جمعه موج جدید بارش زا به کشور وارد خواهد شد و شهرهای غربی و مرکزی را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی، وضعیت جوی کشور طی روزهای آینده را پیش بینی کرد و از ورود سامانه بارشی جدید از غرب کشور در جمعه شب خبر داد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های هواشناسی، امروز (سه شنبه 8 فروردین)، برای پاره‌ای از مناطق شرق، شمال شرق و جنوب شرق کشور بارش پراکنده باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد و در شمال غرب، غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی افزایش ابر، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود. همچنین در استان‌های ساحلی دریای خزر به خصوص غرب سواحل، افزایش ابر و بارش پراکنده رخ خواهد داد.

وی افزود: روز چهارشنبه 9 فروردین، در غرب و جنوب غرب کشور و دامنه‌های زاگرس مرکزی، بارش باران، گاهی رعد و برق و در پاره‌ای نقاط وزش باد شدید پیش بینی می‌شود و به تدریج دامنه‌های جنوبی البرز، برخی مناطق مرکز، شرق و شمال شرق کشور نیز افزایش ابر، بارش پراکنده باران و وزش باد خواهند داشت.

افت دما در شمال و شمال شرق کشور در روز پنجشنبه

مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به اینکه روز پنجشنبه 10 فروردین، در سواحل دریای خزر، دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی، بخش‌هایی از مرکز و شمال شرق کشور ابرناکی، بارش پراکنده باران و وزش باد پیش بینی می‌شود، گفت: در این روز بخش‌هایی از شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید خواهند داشت، همچنین در این روز افت نسبی دما برای مناطق شمالی و شمال شرق کشور پیش بینی می‌شود.

وظیفه با بیان اینکه از جمعه شب سامانه بارشی جدیدی از غرب وارد کشور خواهد شد، افزود: این سامانه طی روز شنبه نیمه غربی، سواحل دریای خزر و به تدریج مرکز، شمال شرق و شرق کشور را در برخواهد گرفت،  پیامد ورود این سامانه بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد و در مناطق کوهستانی و مرتفع بارش برف خواهد بود و روز یکشنبه این سامانه در اکثر مناطق کشور به جز پاره‌ای از مناطق جنوب شرق کشور فعال خواهد بود.

وی در مورد وضعیت جوی تهران طی روزهای آینده، گفت: آسمان تهران در روز چهارشنبه 9 فروردین، نیمه ابری، همراه با وزش باد، در بعضی ساعات افزایش ابر و بارش پراکنده با بیشینه و کمینه دمای 19 و 10 درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود. افزون بر این هوای تهران در روز پنجشنبه 10 فروردین، کمی ابری، در بعدازظهر افزایش ابر، همراه با بارش پراکنده، گاهی وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 18 و 10 درجه سانتیگراد خواهد بود.

منبع/ایسنا