محققان حوزه زمین شناسی در کشور استرالیا موفق شدند پس از بررسی ژوراسیک پارک فسیل های عجیب و بسیار بزرگی از پاهای دایناسور ها را کشف کنند که البته این ردپا بسیار جالب و منحصر به فرد می باشد.این روزها اکتشافات مربوط به دایناسورها هر از گاهی به سوژه های خبری تبدیل شده و دلیل آن هم احتمالاً این است که محققان نمی توانند فسیل های منحصربفرد و خاصی را بیابند. اما اخیراً کاوشگران در استرالیا ردپایی مربوط به عصر باستان یافته اند که بزرگتر از آن چیزی است که انسان پیشتر به چشم دیده و از این رو حکایت آن کمی متفاوت است.
بر اساس مقاله ای که توسط دکتر «دیوید سالیسبری» نوشته شده، ردپای مورد اشاره یکی از چندین اکتشافی است که در محلی به نام «ژوراسیک پارک» صورت گرفته.
گفتنی است تیم تحقیقاتی مذکور متشکل از دیرینه شناسان دانشکده علوم زیست شناسی دانشگاه کویینزلند و دانشکده علوم زمین و محیط زیست دانشگاه جیمز کوک بوده که توانستند شواهدی از 21 دایناسور گوناگون را در محلی با نام «Dampier Peninsula» در استرالیا کشف کنند. مکان مورد اشاره به دلیل آنکه حاوی بقایای متعددی از دایناسورهاست به «ژوراسیک پارک» مشهور شده و دانشمندان معتقدند که اکتشافات مورد اشاره مربوط به 127 و 140 میلیون سال پیش هستند.
لازم به ذکر ردپای مذکور دارای 1.75 متر طول بوده و رکورد جدیدی را در این زمینه به ثبت رسانده است. باوجود آنکه اندازه ردپای مورد بحث بسیار رعب آور است اما محققان عقیده دارند موجودی که آن را بر جای گذاشته، یکی از گونه های خزنده پایان بوده که بعید به نظر می رسد چیز دیگری به غیر از گیاه خورد

منبع/آخرین خبر