موج دوم سفرهای نوروزی نیز در حال اتمام است و همزمان با نزدیک شدن به روز طبیعت محورهای مواصلاتی کشور با ترافیک و حجم تردد بالا مواجه شده است به همین دلیل معاون گردشگری کشور از مردم تقاضا کرد با توجه به بارندگی های اخیر و شرایط جوی مسافران زودتر به شهر خود برگردند.
مرتضی رحمانی موحد -رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر اظهار داشت: با توجه به فرا‌رسیدن روزهای پایانی تعطیلات نوروزی و بازگشت مسافران، تمامی اعضای ستاد آمادگی لازم برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی را دارند و درخواست ما از همه مسافران نوروزی این است که بازگشت سفر خود را به گونه‌ای مدیریت کنند که حداقل یک روز قبل از پایان تعطیلات به شهر خود بازگردند.

وی با بیان اینکه بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی تعدادی از استان‌های کشور در روزهای 12 و 13 فروردین با کاهش دمای هوا و بارش باران روبه‌رو هستند افزود: البته در این خصوص آمادگی کامل در ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر وجود دارد با این حال درخواست ما از مسافران نوروزی این است که با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و صبر و حوصله از بروز حوادث و سوانح و تصادفات احتمالی جلوگیری کنند.

رحمانی موحد در ادامه گفت: سامانه 09629 برای پاسخگویی به سؤالات مسافران نوروزی و ارائه اطلاعات لازم سفر وجود دارد و مسافران نوروزی در طول سفر در تماس با این سامانه می‌توانند اطلاعات کاملی از قبیل اطلاعات راه‌ها را جویا شوند.

وی در ادامه افزود: روزهای 12 و 13 فروردین همیشه جزو روزهای شلوغ و پرتردد در جاده‌های کشور است لذا درخواست ما از مسافران نوروزی این است که برای بازگشت سفرهای خود برنامه‌ریزی کنند.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر همچنین با اشاره به حضور امروز خود در استان قزوین و بازدید از بخش‌های مختلف این استان گفت: امروز در سفر به استان قزوین از مجتمع‌های بین‌راهی بازدید خواهم کرد که تاکنون از برخی از آن‌ها بازدید داشتم و با مسافران نوروزی گفت‌و‌گو داشتم و آنها از نحوه ارائه خدمات در این مجتمع‌ها رضایت داشتند.

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افزود: محور قزوین ـ تهران یکی از پرتردد‌ترین محورها به‌خصوص در روزهای پایانی تعطیلات نوروزی است که بر همین اساس در دیدارهای امروز و بازدید‌هایی که انجام می‌شود موارد مرتبط با برنامه‌ریزی برای بازگشت مطلوب گردشگران به استان‌های خود بررسی خواهد شد.

وی خاطر‌نشان کرد: امروز و فردا با دو پدیده تغییرات آب‌و‌هوایی و ترافیک در جاده‌ها روبه‌رو هستیم که البته در این خصوص ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر برای راهنمایی و ارائه خدمات به مسافران نوروزی آمادگی کامل دارد.

منبع/تسنیم