اگر سال ها از زمانی که مادرتان به شما می گفت که صاف بنشینید گذشته است، امروز من این را به شما می گویم، چون این یک جمله بسیار مهم است. زمانی که بدن شما در وسط قرار می گیرد، استخوان های شما در یک موقعیت مطلوب قرار دارد و باعث افزایش جذب عضلانی می شود و اگر درست ننشینید بسیار نامطلوب خواهد بود و بدن شما به آن حالت عادت خواهد کرد. وضعیت خوب بدن شما حتی موقع کار کردن هم بسیار مهم است.

اگر می خواهید برگردید، پایین بدن و پشت خود را با هم برگردانید. اگر هنگام بازگشت به عقب تیغه های شانه و پایین و پشت بدن خود را با هم برگردانید، سلامت بهتری خواهید داشت. کار در زمان ورزش و انجام کارهایی مثل پرس سینه بسیار نیاز است. وقتی درست از بدن خود استفاده کنید حتی می توانید تمرینات ورزشی بهتری انجام دهید.

پاشنه خود را کاملاً بر زمین بگذارید:

هنگامی که شما می نشینید و پاشنه خود را کاملاً بر زمین می گذارید، این تنظیم کوچک به شما اجازه می دهد تا در تعامل بیشتری با شکم خود باشید. حتی با این حالت شما احساس قدرت بیشتری می کنید و بیشتر می توانید کار خود را انجام دهید.

یاد بگیرید زانوهای خود را خم کنید:

سعی کنید زانوهای خود را هنگام انجام فعالیت کمی خم کنید و کمی وزن بدن شما هم روی زانوهایتان بیفتد. به ویژه وقتی که تمرینات ورزشی انجام می دهید. این به شما اجازه می دهد که مانند یک زنجیره سالم فعالیت کنید و شکم شما نیز درگیر فعالیت شود. این به شما اجازه می دهد که از قسمت های پایین بدنتان و پشت سر خود نیز استفاده کنید و از صدمه دیدن شما جلوگیری می کند.

سرتان را در بالای ستون فقرات خود قرار دهید:

باید مطمئن شوید که سر شما در همه لحظات در بالاترین قسمت ستون فقرات شما قرار گرفته است. وقتی سر شما در بهترین نقطه خود قرار نگرفته است و خیلی جلو یا خیلی عقب باشد بیشترین فشار بر ستون فقرات شما خواهد آمد و بدن خود را در معرض صدمات بیشتر قرار خواهید داد.

لینک مرتبط: روش های درمانی برای رفع خمیدگی ستون فقرات , درست نشستن 

دکتر سلام