مشکلات و اختلالات خواب تا چه حد بر مغز و اعصاب ما تاثیر خواهند گذاشت؟ توصیه ها و پیشنهادات رایج پزشکی در این زمینه کدامند ؟آیا از ارتباط بی خوابی با سکته مغزی اطلاع دارید و میدانید یکی از عوامل بروز حمله قلبی و مغزی می تواند بی خوابی باشد ؟بد نیست در این بخش با علائم بی خوابی و روش های درمانی برای هریک آشنا شوید ، همچنین در افزایش کیفیت خواب شبانه خود بیشتر دقت کنید .

یک مطالعه نشان می دهد افرادی که شب ها به سختی به خواب می روند، 27 درصد بیشتر با احتمال حمله قلبی و سکته مغزی روبرو هستند.

محققان هشدار می دهند اختلال در خواب شبانگاهی احتمال ابتلا به حمله قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد و زنان بیشتر از مردان در معرض حمله قلبی هستند، زیرا به خاطر هورمون هایشان به لحاظ ژنتیکی بیشتر مستعد بی خوابی هستند.
به گزارش روزنامه دیلی میل،محققان زمان خواب را تنها زمانی می دانند که بدن فرصت ترمیم و بازسازی می یابد و در نتیجه، انرژی و توان بدن بازیابی می شود.
خوابیدن همچنین استراحت دستگاه ایمنی و قلبی و عروقی را در پی دارد و به سایر اندام ها امکان بازسازی می دهد.
محققان چینی معتقدند اختلال در خواب باعث افزایش فشار خون و تغییر در سوخت و ساز بدن می شود که هر دو عامل خطر ابتلا به بیماری قلبی و عروقی هستند.
محققان دانشگاه علوم پزشکی چین برای این تحقیق، 15 مطالعه قبلی را بررسی کردند که شامل 160 هزار 867 شرکت کننده بود.
آنها ارتباط بین علائم بی خوابی و مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی را بررسی کردند.
علائم اختلال در خواب شامل دشواری در به خواب رفتن، تداوم نداشتن خواب، بیدار شدن بسیار زودهنگام و مفید نبودن خواب است.
محققان دریافتند افرادی که خواب مستمر ندارند، و افرادی که پس از بیدار شدن احساس سرزندگی و شادابی نمی کنند، به ترتیب 11 درصد و 18 درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به حمله قلبی عروقی هستند.
به گفته محققان، خواب برای بهبود بیولوژیکی مهم است و حدود یک سوم از عمر انسان ها در خواب می گذرد، اما در جامعه امروزی تعداد زیادی از افراد از بی خوابی شکایت می کنند.
آخرین نتایج مطالعه در مجله European Journal of Preventive Cardiology منتشر شد.

ایرنا