قطعا شما نیز از پرخوری های ایام نوروز بی نصیب نمانده اید و دچار اضافه وزن شده اید ،برای رفع این اضافه وزن باید وقت بگذارید و برنامه غذایی مناسبی تنظیم کنید. نظر کارشناسان تغذیه را در این باره جویا شدیم ،می توانید به تغییر برنامه غذایی تان در این روزهای پس از تعطیلات نوروز بپردازید ؛همچنین از ورزش و تحرک نیز غافل نشوید و آب کافی در طول روز بنوشید .

‌یک کارشناس ارشد تغذیه معتقد است: حدود یک ماه برای آب کردن اضافه وزن ناشی از پرخوری در ایام نوروز زمان نیاز است.

‌سهیل عباسی با بیان اینکه به تجریه ثابت شده که افراد در ایام نوروز دو تا سه کیلوگرم اضافه وزن پیدا می کنند، گفت: در تعطیلات دو تا سه هفته‌ای نوروز به علت کم تحرکی و پر کالری شدن رژیم غذایی، افراد به طور معمول بین دو تا سه کیلوگرم اضافه وزن پیدا می‌کنند.

وی تصریح کرد: این اضافه وزن در نتیجه انباشت چربی در بدن است و همانطور که تشکیل آن دو تا سه هفته به درازا کشیده، آب کردن و از بین بردن آن نیز به مدت زمانی در همین حدود یا بیشتر نیاز دارد.

عباسی افزود: افراد برای آب کردن این میزان چربی تجمعی باید در وهله اول صبور بوده و با داشتن برنامه رژیمی مطلوب و انجام ورزش کافی، در مدت زمان مناسب اقدام به آب کردن آن کنند.

وی تصریح کرد: برنامه ورزشی باید به طور متوسط سه روز در هفته انجام شده و افراد در خصوص تغییر رژیم غذایی خود نیز باید این کار را تحت نظر کارشناس تغذیه و به تدریج انجام دهند تا دچار مشکل نشوند.

این کارشناس ارشد تغذیه خاطرنشان کرد: افراد در طول دو تا سه هفته تعطیلات نوروز روزانه مقدار زیادی کالری از غذاهای پرچرب و  تنقلاتی مانند آجیل و شیرینی دریافت کرده‌اند و پس از این مدت باید به تدریج میزان کالری در رژیم غذایی خود را کاهش دهند.

وی افزود: افراد برای کاهش وزن مطلوب می‌توانند از گیاهان بهاری خودرو نیز استفاده کنند، به شرطی که این گیاهان را بدون روغن و تنها به صورت خام یا آب پز مورد استفاده قرار دهند.

عباسی معتقد است: با داشتن رژیم غذایی مناسب و انجام ورزش کافی افراد می‌توانند ظرف مدت یک ماه، دو تا سه کیلوگرم چربی انباشته شده در بدن خود را آب کنند.

ایسنا‌