آیا شما هم جزو طرفداران مصرف چیپس هستید؟ این خوراکی خوشمزه چه عوارضی برای سلامتی مصرف کنندگان در بر دارد ؟مراقب باشید این خوراکی در ابتلای شما در انواع سرطان ها نقش مهمی ایفا میکند ؛تهیه و تولید این خوراکی با ماده شیمیایی خطرناکی همراه است که از جمله ترکیبات سرطانزا برای بدن ما به شمار می رود. در ادامه در مورد عوارض این ماد شیمیایی بیشتر خواهیم گفت.

تحقیقات اخیر نشان داده است که بسته های چیپس کارخانه ای دارای میزان زیادی مواد شیمیایی سرطان زا است.

تحقیقات جدید نشان داده است که دست کم ازهرپنج برگه سیب زمینی تهیه شده به عنوان چیپس، در یک برگه آن، میزان زیادی از ترکیب شیمیایی آکریل آمید وجود دارد که درزمان پخت و آماده شدن تولید می شود.
آژانس استاندارد غذایی (FSA) اوایل سال جاری با انتشار هشدارهایی درباره مصرف تکه های چیپس و سیب زمینی سرخ وپخته شده به علت وجود آکریل آمید جنجالی بزرگ ایجاد کرد.
روزنامه دیلی میلی برخی از تولیدات از جمله برخی انواع غلات صبحانه، نان و بیسکوئیت وحتی غذاهای کودک را به علت هشدار اخیر، برای سلامتی انسان مضر دانست.
این تحقیق نشان داد که 16 نوع از مجموع 92 نوع چیپس موجود ، دارای میزان زیادی از ترکیب آکریلامید است که سازمان جهانی بهداشت آنرا از جمله ترکیبات سرطان زا معرفی کرده است.

شبکه العالم