جای بالش روی صورتتان را به سرعت محو کنید

اولین نکته ای که برای داشتن یک خواب راحت، باید به آن توجه شود، بالشی است که استفاده می کنید. بالش زیر سرتان، باید طوری انتخاب شود که باعث گردن درد، شود و این درد شما را از خواب بیدار کند. همچنین نباید باعث تعریق زیاد شما شود.

متخصص طب فیزیکی و الکترودیاگنوز گفت: خوابیدن روی یک بالشت نامناسب می تواند سلامتی شما را به خطر اندازد و شما را به بیماری هایی نظیر تشدید سردردها، بی حس شدن شانه و بازو و خرخر کردن دچار کند. این در حالی است که برای جلوگیری از درد کمر و گردن، کافی است یک بالش بلند زیر سر خود قرار دهید.
دکتر علیرضا مقتدری در مورد ویژگی های بالشت خوب گفت: ابتدا باید به شیوه خوابیدن خود توجه کنید. افرادی که به پشت یا طاق باز می خوابند، باید یک بالشت متوسط و سفت را بدون اینکه سرشان به جلو متمایل شود، زیر سر خود بگذارند.
وی افزود: همچنین آنها باید بالشتی را بیابند که برای قرار گرفتن گردن، قوس بیشتری داشته باشد.
این متخصص طب فیزیکی بیان داشت: افرادی که به پهلو می خوابند، یک بالشت نازک و سفت بهترین تکیه گاه برای آنها است تا فضای خالی بین گوش و شانه آنها را پر کند.
وی به افرادی که روی شکم یا دمر می خوابند، توصیه کرد: این افراد به یک بالشت نرم تر نیاز دارند تا از فشار وارده به گردن جلوگیری کند.
وی تاکید کرد: شما باید خود را به پهلو یا به پشت خوابیدن عادت دهید، زیرا به روی شکم خوابیدن می تواند مشکلاتی جدی برای کمر و ستون فقرات به وجود آورد.
این متخصص طب فیزیکی به افراد توصیه کرد: از بالشتی استفاده کنید که باعث گرم شدن سر و تعریق نشود.
وی افزود: این نوع بالشت ها، بالش های خنکی هستند که از دانه های ریزی پر شده اند که گرما را جذب می کنند و طوری از سطح آن خارج می کنند که صورت را خنک نگه می دارند. با این بالشت ها شما مجبور نیستید برای خنک شدن، مرتب بالشت خود را برگردانید.
ایمنا