سازمان هواشناسی برای اکثر نقاط کشور طی 24 ساعت آتی وزش باد شدید را پیش بینی کرد و از ورود سامانه بارش زای جدید از غرب کشور از روز دوشنبه خبر داد،هم چنین دمای شهر تهران نیز در چند روز آینده افزایش خواهد یافت.مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از وزش باد شدید در بخشهایی از استانهای تهران، سمنان، البرز، قزوین، قم، مرکزی، همدان، گیلان، مازندران و گلستان در روز دوشنبه خبر داد.

احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهارکرد: سامانه بارشی جدیدی امروز از شمال غرب کشور عبور خواهد کرد که دستاورد آن بارشهای پراکنده باران، رعد و برق و وزش باد شدید در نواحی غربی و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه خواهد بود.
وی ادامه داد: همچنین پیش‌بینی می‌شود که در روز دوشنبه بارشهای رگباری باران در برخی مناطق جنوب غرب، غرب، ارتفاعات البرز و شمال شرق کشور به‌وقوع بپیوندد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: از عصر روز دوشنبه وزش باد شدید در استانهای سمنان، تهران، البرز، قزوین ، قم، مرکزی و همدان پیش‌بینی می‌شود.
به گفته وظیفه در روز سه‌شنبه نیز طی ساعات عصرگاهی رگبار پراکنده باران و وزش باد در مناطق مرکزی کشور و البرز شرقی رخ خواهد داد.

وی با بیان اینکه امروز یکشنبه افزایش دما در برخی نقاط کشور به‌وقوع می‌پیوندد، اظهار کرد: امروز افزایش قابل محسوس دما در سواحل شمالی کشور رخ می‌دهد اما با نفوذ جریانات خنک شمالی دما مجدداً در روز دوشنبه دمای هوا کاهش قابل ملاحظه‌ای می‌یابد.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی 24 ساعت آینده وزش باد شدید گیلان، مازندران و گلستان را در بر می‌گیرد.

وظیفه، شهرکرد با یک درجه بالای صفر را سردترین و اهواز با 34 درجه بالای صفر را گرمترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران امروز در گرمترین لحظات به 24 درجه بالای صفر می‌رسد که نسبت به روزهای گذشته گرمتر است.
وی اظهار کرد: هوای استان تهران امروز صاف تا قسمتی ابری خواهد بود که رفته‌رفته و در اواخر وقت شاهد بارشهای پراکنده باران خواهیم بود؛ بارشها فردا نیز با عبور سامانه بارشی از کشور به‌وقوع می‌پیوندد.

منبع/تسنیم