مهمترین اخبار بسته پزشکی امروز دکتر در قالب یک بسته خبری ویژه به همراه خلاصه خبر در اختیار شما قرار گرفته است که علاوه بر آگاهی در خصوص آخرین اخبار پزشکی چکیده خبرها را نیز در یک صفحه مشاهده نمایید.

مجله پزشکی دکتر سلام با پوشش کامل و جامع اخبار پزشکی در ایران و جهان برای سهولت استفاده و مطالعه شما کاربران عزیز گزیده اخبار پزشکی بیست و یکم فروردین را در قالب یک بسته ویژه خبری در اختیار شما قرار می دهیم.

عناوین اخبار پزشکی دکتر سلام که در روز دوشنبه بیست و یکم فروردین ماه قرار داده شده است عبارتند از:

“زهر زنبور، آلزایمر را درمان می کند”، “آمار بالای دندان‌های پوسیده در ایران” ،”برقراری شرایط کیفی هوای سالم در تهران” ، “نگرانی در خصوص شیوع وبا در سودان”، “مشاغلی که آسیب زیادی به گوش می‌رسانند”، “آمار زوج های نابارور در ایران”، “اعلام رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان”، “سوخت زیستی خودروهای جدید با استفاده از نیشکر”، “طراحی کفش هوشمند با استفاده از معادلات ریاضی” ،”قبل از ورزش غذا بخوریم یا نخوریم؟” ، “ساخت باتری که هرگز آتش نمی گیرد”، “حفظ امنیت مردم با استفاده از ربات”، “مردی که ۲۷ بار مرده و زنده شده”

 

به گزارش دکتر سلام گزیده اخبار پزشکی امروز به همراه خلاصه خبر در ادامه درج شده است که شما می توانید با کلیک بر روی تیتر آن ها به متن کامل پست هدایت شوید.

 

زهر زنبور، آلزایمر را درمان می کند

آیا واقعا می شود با استفاده از زهر زنبور عسل، آلزایمر را درمان کرد؟ مگر در ساختار زهر زنبور عسل چه موادی وجود دارد که می تواند این بیماری را درمان کند؟ یک واسطه ای در میان خون و مغز وجود دارد که مانع رسیدن خون به مغز، به طور مستقیم می شود و این باعث می شود که مواد دارویی مصرفی نتواند به مغز برسد.

 

آمار بالای دندان‌های پوسیده در ایران

شیوع پوسیدگی دندان در مردان و زنان ایرانی در حال افزایش است که این موضوع سلامت دهان را با تهدید جدی مواجه ساخته است به همین خاطر مدیران حوزه سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت برنامه ویژه را برای مقابله با این شیوع در طرح تحول سلامت پیش بینی کرده است.

 

برقراری شرایط کیفی هوای سالم در تهران

هوای تهران چند روزی است که در شرایط سالم و قابل تنفس به سر می برد و سازمان هواشناسی پیش بینی کرد کیفیت هوای پاک در پایتخت  استمرار داشته باشد و با شروع بارش ها در نواحی مرکزی دمای هوای تهران کاهش می یابد.

 

نگرانی در خصوص شیوع وبا در سودان

وبا یک بیماری ویروسی اسهالی می باشد که توسط باکتری ایجاد می شود این بیماری بیشتر در آب وجود دارد و با نوشیدن آب آلوده منتقل می شود که برای پیشگیری از آن باید در خصوص سالم بودن آب اطمینان داشت.

 

مشاغلی که آسیب زیادی به گوش می‌رسانند

آلودگی صوتی یکی از عوامل استرس زا در عصر کنونی است که باعث بروز بیماری های مرتبط با سلامت شنوایی در افراد می شود،هم چنین فعالیت و کار در محیط هایی که آلودگی صوتی زیادی تولید می کنند برای شنوایی انسان بسیار مضر است.

 

آمار زوج های نابارور در ایران

فرزند آوری و پرورش فرزند یکی از دغدغه های مدیران حوزه سلامت و بهداشت در کشور است که برای فرهنگ سازی و آموزش های فرزند آوری تلاش می نمایند اما افزایش ناباروری در بین زوج های ایرانی نیز موجب نگرانی شده است.

 

اعلام رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان

هر سال مرکز مطالعات و آمار شاخص در جهان رتبه بندی علمی دانشگاه های برتر در جهان را اعلام می کند که در این رتبه بندی دو دانشگاه تهران و دانشگاه امیرکبیر ایران در فهرست برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته اند.

 

سوخت زیستی خودروهای جدید با استفاده از نیشکر

پژوهشگران با تحقیق بر روی مواد مختلف سعی در جایگزینی سوخت های پاک به جای سوخت های فسیلی دارند و به همین منظور در یک تحقیق جدید از برگ و ساقه نیشکر برای تولید سوخت زیستی استفاده کرده اند.

 

طراحی کفش هوشمند با استفاده از معادلات ریاضی

هوش و استعداد جوانان ایرانی همواره مورد تحسین همگان قرار می گیرد،یک محقق اصفهانی با استفاده از معادلات ریاضی توانسته است کفشی هوشمندی را طراحی کند که قابلیت های خاصی را دارد.

 

قبل از ورزش غذا بخوریم یا نخوریم؟

شاید یکی از سوال هایی که ذهن افرادی که قصد ورزش کردن دارند را مشغول می کند،ورزش با معده خالی یا معده پر باشد که محققان با بررسی و آزمایش های متنوع دریافتند که انجام فعالیت ورزشی با شکم خالی مناسب تر است.

 

ساخت باتری که هرگز آتش نمی گیرد

پس از حادثه عجیب آتش گرفتن باتری های گوشی گلکسی نوت ۷ شرکت سامسونگ و نگرانی مردم در خصوص آتش گرفتن باتری تلفن های هوشمند،محققان موفق به ساخت باتری شدند که هرگز آتش نمی گیرد.

 

حفظ امنیت مردم با استفاده از ربات

محققان سنگاپوری اقدام به طراحی و ساخت رباتی کردند که قادر است به عنوان محافظ و بادیگارد جان مردم را نجات دهد و با حرکت های متنوع خود در هنگام بروز حوادث از صاحب خود حفاظت نماید.

 

مردی که ۲۷ بار مرده و زنده شده

برخی اتفاق ها نه از منظر علمی و نه از نظر عقلی منطقی و باور پذیر است اما در زندگی برخی افراد رخ می دهد ،یک مرد فوتبالیست در حین بازی دچار سکته قلبی شد و بیش از ۲۷ بار در آستانه مرگ و قرار گرفت و به زندگی برگشت.

 

خواب جراح بعد از ۲۸ ساعت کار سخت

شغل پزشکی یکی از مشاغل حساس و سخت در جامعه است که علاوه بر داشتن تخصص و مهارت لازم دارا بودن روحیه فداکاری و ایثارگری را نیز نیاز دارد.انتشار تصویر پزشک خستگی ناپذیر که پس از ۲۸ ساعت عمل جراحی سخت در گوشه ای از بیمارستان خوابید بسیار جالب بود.

 

مجله اخبار پزشکی دکتر سلام