برای اینکه چشمان خود را از اشعه های صفحه نمایش حفظ کنید، چه راهی بلدید؟ در حال حاضر استفاده از تبلت و گوشی های هوشمند به حدی زیاد شده است که می تواند به چشمانمان آسیب های زیادی برساند. بیایید برای حفظ سلامتی چشمانتان، این نعمت الهی، کمی مطالعه کرده و راهکار هایی برای حفظ بیشتر آنها از شر اشعه های مضر، آموزش ببینید.

به گزارش دکتر سلام به نقل از خبرنگار «پارسینه» به نقل از بیزینس اینسایدر، اگر تمام روز را به صفحه نمایش خیره هستید، احتمالا با سوزش، سیاهی رفتن و خستگی چشم در بعد از ظهر آشنا هستید. تصاویر رفته رفته تار می شوند و ممکن است دچار سردرد شوید. این مجموعه از نشانه ها به عنوان خستگی چشم یا سندرم بینایی رایانه شناخته می شوند.
زمان زیادی طول نمی کشد تا خستگی چشم را تجربه کنید. تنها دو ساعت نشستن در مقابل صفحه نمایش کافی است تا افراد در معرض خطر قرار بگیرند و با ترکیب میزان کار با رایانه در محل کار، تلفن های هوشمند، تلویزیون، تبلت و دیگر صفحه نمایش ها، رسیدن به این میزان ساده است و این امر تقریبا اجتناب ناپذیر است.
با این وجود، خوشبختانه راه های ساده ای وجود دارند که می توانند ناراحتی و آسیب های احتمالی ناشی از خیره شدن به صفحه نمایش را کاهش دهند. چهار مورد از این کارهای ساده که می توانند تفاوت های چشم گیری را موجب شوند مرور می کنیم:
بزرگ کردن نوشته ها
خیره شدن به نوشته های ریز می تواند باعث دوبینی شود و شما را مجبور کند که صورتتان را به صفحه نمایش نزدیک کنید که خود منجر به خستگی، سردرد و دیگر مشکلات می شود. بنابراین، بزرگ کردن اندازه نوشته ها و تمایز رنگ ها می تواند خواندن را ساده تر کند.
پلک زدن
زمانی که به صفحه نمایش خیره می شوید، فراموش می کنید که پلک بزنید و این امر موجب خشک شدن چشم می شود. البته که دشوار است به یاد داشته باشیم پلک بزنیم، اما با تمرین می توان اطمینان پیدا کرد که پلک زدن کمک کننده است. استفاده از قطره های چشمی راه ساده و موثر دیگری برای جلوگیری از خشک شدن چشم است.
تنظیم نور
روشانیی صفحه نمایش می تواند باعث خستگی چشم و سردرد شود. تنظیم روشنایی برای پیشگیری از ایجاد بازتاب در صفحه یا استفاده از صفحه های ضد تابش می تواند مفید باشد.
قانون ۲۰-۲۰-۲۰
پس از هر ۲۰ دقیقه کار با صفحه نمایش، به مدت ۲۰ ثانیه به چیزی در فاصله ۲۰ پایی (۶ متری) نگاه کنید. چشمان انسان ماهیچه هایی دارند که به حرکت و تمرکز آنها بر روی اجسام مختلف کمک می کنند، اما اگر مدتی طولانی به یک صفحه در فاصله ای ثابت خیره شوید، این ماهیچه ها وضعیت دشواری برای تنظیم خود با تغییر وضعیت خواهند داشت.
پارسینه