از شروع سال جاری وضعیت هوای تهران بسیار ایده آل و شاخص کیفیت هوای تهران سالم بوده است که طبق پیش بینی هواشناسی این شرایط سالم تا پایان هفته جاری در پایتخت استمرار خواهد داشت.

براساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا، شرایط کیفی هوای تهران، در روز چهارشنبه سالم بوده و پیش بینی می شود این شرایط مطلوب کیفی هوا تا روز پنجشنبه تداوم داشته باشد.

بر اساس نتایج پارامترهای هواشناسی پیش بینی شده برای ایستگاه مهرآباد، با حاکمیت شرایط جوی ناپایدار در روز جاری (چهارشنبه)، وزش باد شدید (بزرگی بین 8 تا 13 متربرثانیه) از سمت نواحی غربی و بارش باران طی برخی ساعات به ویژه در شبانگاه انتظار می رود.

با کاهش میزان ناپایداری جوی در روز پنجشنبه، وزش باد موثر (بزرگی بین 3 تا 5 متر بر ثانیه) طی برخی ساعات پیش بینی می شود. این شرایط در روز جمعه همچنان ادامه داشته و با افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی این روز، وزش باد شدید طی برخی ساعات بعدازظهر و بارش پراکنده و خفیف دور از انتظار نیست. همچنین دما طی روزهای پایانی هفته افزایش نسبی خواهد یافت.

براساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوا، شاخص کیفی هوا در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 8 صبح امروز با عدد 85 در شرایط سالم قرار دارد.

منبع/ایسنا