از گذشته تا کنون پشمک جزء خوراکی های محبوب به شمار می رفته. مدتی است که یکی از شرکت های صنایع غذایی دست به تولید پشمک شکلاتی زده که محبوبیت بسیاری را در جامعه پیدا کرده است. در این مطلب تصمیم گرفتیم تا دستور تهیه این خوراکی خوشمزه را در اختیارتان قرار دهیم. با دکتر سلام همراه باشید.

پشمک شکلاتی لقمه‌ای یا همان پشمک حاج عبدالله یکی از خوراکی‌های بسیار خوشمزه است که به آسانی تهیه می‌شود. طرز تهیه پشمک شکلاتی را ببینید.

شکلات از آن خوراکی‌هایی است که تقریبا باب طبع اکثریت افراد است. شکلات در انواع مختلفی مثل شکلات تیره و یا شکلات شیری در بازار وجود دارد. طعم خوشمزه این خوراکی زمانی بیشتر می‌شود که با شیرینی‌های دیگر ترکیب شود. حتما تا به حال نام پشمک شکلاتی حاج عبدالله به گوشتان خورده است و احتمالا مزه آن را هم چشیده و با یک بار خوردن طرفدار آن شده‌اید. شاید با خود فکر کنید تهیه این پشمک‌های شکلاتی که به صورت لقمه‌ای هستند در منزل کار دشواری است اما اینطور نیست و با آموزشی که در ادامه این مقاله از مجله اینترنتی “ستاره” قرار داده‌ایم شما به آسانی و با صرف مدت زمان کمی می‌توانید این خوراکی خوشمزه را در منزل تهیه و نوش جان کنید.

مواد لازم برای تهیه پشمک شکلاتی لقمه‌ای:

 شکلات (شیری یا قهوه ای)  به مقدار لارم
 پشمک (طعم دلخواه)  به مقدار لازم
 قالب از نوع سیلیکونی

 

طرز تهیه پشمک شکلاتی لقمه‌ای:

  1. ابتدا پشمک‌ها را از بسته خارج کرده و کامل از هم باز می‌کنیم تا رشته‌های بلندی که داخل آن‌ها هست کامل از همدیگر جدا شود.
  2. در این مرحله شکلات را به روش بن ماری (توضیح این روش در انتها آمده است) آب کرده و وقتی آب شد با پشت قاشق دور تا دور داخل قالب‌ها را کاکائویی می‌کنیم.
  3. قالب‌ها را به مدت 3 تا 5 دقیقه درون فریزر قرار می‌دهیم تا ببندد.
  4. دوباره دور تا دور قالب‌ها را به شکلات آب شده آغشته می‌کنیم و به مدت 3 تا 5 ذقیقه درون فریزیر قرار می‌دهیم. (این کار را در دو مرحله انجام می‌دهیم تا تمام دیواره قالب‌ها به خوبی با شکلات پوشیده شوند.)
  5. حال مقداری از پشمک‌ها را برداشته و داخل هر قالب به صورت فشرده قرار می‌دهیم. سعی کنید حفره خالی باقی نماند و تا جایی که می‌توانید پشمک درون قالب‌ها بگذارید.
  6. در نهایت یک لایه دیگر از شکلات آب شده را مطابق شکل روی قالب‌ها می‌ریزیم.
  7. قالب‌ها را به مدت یک ساعت درون فریزر قرار می‌دهیم تا کاملا ببندد و سپس پشمک‌های شکلاتی را از درون قالب‌ها خارج می‌کنیم.
  8. پشمک شکلاتی شما آماده است. آن‌ها را درون ظرف پذیرایی بچینید و میل کنید.

نکته: از قالب‌های مختلف و حتی عروسکی می‌توانید برای این کار استفاده کنید.

نکته: برای تغییر دادن طعم و رنگ شکلات‌های سفید شیری می‌توانید به آن‌ها مقدار کمی وانیل و زعفران اضافه کنید.

روش بن ماری: برای ذوب کردن شکلات می‌توان از ظرفی فلزی استفاده کرد و ظرف محتوی شکلات را روی ظرف دیگری که محتوی آب هست قرار داد و ظرف آب را روی حرارت ملایم گذاشت. به این روش بن ماری (یا روش ذوب کردن با حرارت غیرمستقیم) گفته می‌شود.

امیدواریم این پشمک‌های شکلاتی لقمه‌ای خوشمزه را در منزل تهیه و با اعضای خانواده و دوستانتان میل کنید.

 

منبع: ستاره