یکی از ادوات جنگی پرکاربرد در گذشته مین بوده است که قدرت انفجاری بالایی دارد و معمولا در مناطق مرزی استفاده می شوند.امروز سه قبضه از مین باقی مانده از دوران دفاع مقدس در منطقه مرزی قصر شیرین منفجر شد.معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری قصرشیرین گفت: وقوع انفجار سه قبضه مین به جا مانده از دوران جنگ تحمیلی در چند روز گذشته در این شهرستان مرزی، حادثه آفرید.

نعمت اله نازپرورده گفت: یکی از این انفجارها در بخش مرزی سومار رخ داد که در اثر آن شش راس گوسفند متعلق به یکی از عشایر مستقر در منطقه در حین تعلیف تلف و هشت راس دیگر نیز زخمی شدند.

وی اظهار داشت: در این انفجار، صاحب احشام هیچ گونه آسیبی ندید و نامبرده در سلامت کامل است.

وی بیان کرد: در انفجار دیگری که در منطقه قلعه سفید از توابع بخش مرکزی قصرشیرین رخ داد یکی از کشاورزان منطقه در حین شخم زدن زمین کشاورزی با تراکتور با یک قبضه مین به جا مانده از جنگ تحمیلی برخورد کرد که در اثر انفجار، این فرد از ناحیه پا مصدوم شد.

معاون فرماندار قصرشیرین با بیان این که در اثر این انفجار به تراکتور این کشاورز خسارت مادی وارد شد، اظهار کرد: فرد مصدوم بلافاصله با حضور عوامل امدادی برای مداوا و بهبود شرایط جسمانی به مرکز درمانی انتقال یافت.

نازپرورده اضافه کرد که در انفجار دیگری که در بخش مرکزی سومار در حوالی پاسگاه مرزی این بخش رخ داد، یک دستگاه بلدوزر متعلق به شرکت پاکسازی با مین ضد تانک برخورد کرد که در اثر این انفجار راننده این بلدوزر دچار جراحت و موج گرفتگی شد و به این دستگاه نیز خسارت مادی وارد شد.

وی اظهار داشت: مصدوم این حادثه نیز بلافاصله توسط عوامل امدادی به یکی از مراکز درمانی برای مداوا منتقل شد.

منبع/آخرین خبر