اگر می خواهید بینایی تان را تقویت کنید بهتر است با روش های افزایش قدرت دید آشنا شوید، ورزش و فعالیت بدنی نقش مهمی در این زمینه ایفا خواهد کرد، اگر می خواهید مانع ضعف در بینایی تان شوید، از ورزش کردن غافل نمانید تا در دوران میانسالی و پیری هم چشمانی تیزبین داشته باشید. بهتر است از سلامت بینایی تان با تحرک و ورزش سبک مراقبت کنید.

چشمانی قوی و تیز بین نعمتی است بزرگ و دوست داشتنی؛ اما چگونه می توان از این نعمت بهره مند شد؟ چگونه می توان کاری کرد که قدرت چشم ها نه تنها کاهش پیدا نکند که بیشتر هم بشود؟

اغلب ما در جواب سؤالاتی از این دست به یاد هویج می افتیم؛ گیاهی خوراکی که تأثیری بدون انکار در سلامت چشم ها دارد؛ اما به تازگی دانشمندان از عاملی دیگر در این زمینه نام می برند و آن چیزی نیست جز ورزش. درست است فعالیت فیزیکی و ورزش کردن نه تنها موجب تناسب اندام می شود بلکه به شکلی عجیب قدرت دید را هم افزایش می دهد.

شاید تصور کنید برای بهره مندی از این مزیت حتماً باید به باشگاه بروید یا ورزش های سنگین انجام بدهید؛ ولی واقعیت این است که یک پیاده روی ساده روزانه می تواند سلول های مغزی شما را تقویت کند و از این طریق موجب بهبود بینایی شما بشود. طبیعی است این ویژگی در خصوص ورزش هایی مانند شنا، دوچرخه سواری و دو به مراتب بیشتر است.

بنا بر یافته های به دست آمده از آخرین تحقیقات انجام شده، انجام یک ورزش سبک هم می تواند قشر بینایی در مغز فعال تر کند؛ این اتفاق نقشی مهم در فرایند دیدن چیزها ایفا می کند. اگرچه تأثیر ورزش بر بینایی در افراد مختلف متفاوت است، اما بدون هیچ تردیدی فعالیت فیزیکی در هر سطحی از سبک تا سنگین می تواند قدرت چشم را بیشتر کند و مانع از ضعف چشم در سنین بالاتر و دوران پیری شود.

منبع شفقنا زندگی