تیم های نجات و امداد رسانی سازمان امداد ونجات هلال احمر همچنان در حال خدمت رسانی و اسکان موقت مردم متاثر از حادثه سیل در مناطق شمال غربی کشور می باشند و در کنار مردم سیل زده در حال ارائه خدمات پزشکی هستند.رئیس سازمان امداد و نجات، از امدادرسانی به هموطنان ۹۱ شهر و روستای درگیر سیل و آبگرفتگی خبر داد.

مرتضی سلیمی به تشریح آخرین وضعیت امدادرسانی به مناطق سیل زده کشور پرداخت و گفت: از ۲۵ فروردین تا ساعت ۶ بامداد ۲۸ فروردین ۹۶، ۸ استان آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، کرمانشاه، قزوین، زنجان، لرستان و مازندران، درگیر سیل و آبگرفتگی بوده اند.

وی با اعلام اینکه در ۹۱ شهر و روستای این مناطق خدمات امدادی به مردم ارائه شده است، افزود: در این مدت به ۷۴۰۰ نفر امدادرسانی و ۱۰۴۶ نفر اسکان اضطراری داده شده اند. همچنین، ۱۷ نفر به مناطق امن منتقل شده اند.

سلیمی، تعداد فوتی ها را همچنان ۴۰ نفر اعلام کرد و گفت: مفقودین احتمالی ۵ نفر هستند.

رئیس سازمان امداد و نجات در ادامه به ارائه آمار و گزارش از امدادرسانی پرداخت و افزود: تخلیه آب ۲۸۴ واحد مسکونی، رهاسازی ۴۴ دستگاه خودرو از مسیر سیلاب، توزیع چادر، پتو، موکت، ست شستشو، کنسروجات، نان، آب معدنی، خرما، برنج، حبوبات و…، از جمله اقدامات هلال احمر به مردم متاثر از سیل بوده است.

سلیمی تاکید کرد: امدادرسانی در ٣ استان آذربایجان شرقی و غربی و مازندران ادامه دارد.

منبع/مهر