کمتر از ده روز تا شروع آزمون کارشناسی ارشد باقی مانده است که بر اساس سازمان سنجش جزئیات تاریخ توزیع کارت ورود به جلسه آزمون ارشد سال 96 از فردا در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.

حسین توکلی گفت: آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶، طی روزهای ۷ و ۸ اردیبهشت در حوزه های امتحانی برگزار می شود.

وی افزود: کارت ورود به جلسه آزمون داوطلبان، دوشنبه ۲۸ فروردین ماه منتشر خواهد شد.

مشاورعالی سازمان سنجش کشور با ارائه آماری از تعداد داوطلبان شرکت کننده در آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۶دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی تصریح کرد: ۸۷۸ هزار و ۳۸۸ داوطلب برای حضور در آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۶ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد و بیست و دومین المپیاد علمی دانشجویی کشور ثبت نام کرده اند.

توکلی ادامه داد: ۴۴۸ هزار و ۳۲۲ نفر از مجموع شرکت کنندگان را مردان و ۴۳۰ هزار و ۶۶ نفر را زنان تشکیل می دهند.

وی در پاسخ به این پرسش که چه تعداد کارت ورود به آزمون کارشناسی ارشد صادر خواهد شد؟، گفت: با توجه به اینکه آزمون هر یک از گروه ها به صورت جداگانه برگزار می شود و هر داوطلب باید برای ورود به جلسه آزمون کارت جداگانه دریافت کند، در مجموع ۹۵۰ هزار و ۱۶۲ کارت برای داوطلبان صادر شده است.

مشاور عالی سازمان سنجش کشور افزود: اطلاعیه سازمان سنجش کشور پیرامون کارت ورود به جلسه آزمون، محل رفع نقص و … فردا ۲۸ فروردین ماه به روی سایت سازمان سنجش کشور قرار می گیرد.

توکلی در خصوص زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶ بیان کرد: این آزمون طی روزهای ۷ و ۸ اردیبهشت ماه در ۱۸۵ حوزه امتحانی و برای ۶ گروه آموزشی برگزار خواهد شد.

دکتر سلام صرفا به منظور اطلاع رسانی این خبر را به نقل از خبرگزاری های دانشجو و آخرین خبر منتشر نموده است و اعلام جزئیات بیشتر در سایت سازمان سنجش قابل مشاهده می باشد.

منبع/خبرگزاری دانشجو