در اینکه شکر و مواد قندی برای سلامتی مضر است شکی نیست. اما بیشترین اثر سویی که بر ظاهر شما می گذارد این است که چهره تان را زشت می کند. زیرا باعث می شود که سلول های زیر پوستی تخریب شده و پوست آنها را پیر می کند. بر اساس تحقیقاتی که بر روی هزاران نفر صورت گرفت، این قضیه ثابت شد که شکر، پوست صورت را خراب کند.

  مطالعات اخیر محققان نشان می‌دهد شکر و قند یکی از پر صرف‌ترین مواد غذایی در کشورهایی آسیایی به شمار می‌آید که علاوه بر چاقی باعث پیر شدن پوست نیز می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهند شکر و قند از رسیدن خون به پوست جلوگیری می‌کنند و مانع تنفس پوست می‌شوند. از این رو روند پیر شدن پوست را افزایش می‌دهند.

 شکر می‌تواند آثار نامطلوبی بر روی بدن داشته باشد. قند و شکر می‌تواند پوست را پیر و سلول‌های زیرپوستی را تخریب کند. دانشمندان با انجام آزمایش‌ها و مطالعاتی بر روی هزاران نفر دریافتند شکر و قند بر روی پوست زنان به مراتب اثرات نامطلوب بیشتری دارد و می‌تواند ظاهر زنان را زشت‌تر نشان دهد. پزشکان توصیه می‌کنند در کنار چای مصرفی‌تان به جای شکر یا قند می‌توانید از خرما و خوراکی‌های شیرین طبیعی استفاده کرده و آرام‌آرام مصرف قند را ترک کنید. 

بولتن نیوز