nushidanihaye-laghar konande

نوشیدنیهای خوشمزه زیادی وجود دارد که مناسب فصل تابستان و روزهای گرم هستند مثلایک لیوان لیموناد سرد در یک روز گرم تابستان  می‌چسبد؛ ولی بگذارید واقعیت را بگویم که این نوشیدنی

هیچ کمکی به کوچک شدن سایز شکم شما در دو سه ماهی که تا عروسی‌تان باقی مانده، نمی‌کند . یک لیوان لیموناد 250 کالری و چیزی حدود 68 گرم قند دارد. نگران نباشید برای لاغری به ویژه کاهش سایز دور کمر و شکم لازم نیست از خوردن نوشیدنی‌های گوارا چشم بپوشید چون خوشبختانه نوشیدنی‌های خنک و خوشمزه بسیاری وجود دارند که شما می‌توانید با آرامش و بدون احساس گناه آنها را بنوشید و در عین حال سایز کم کنید!

آب طعم دار
یکی از نکاتی که برای کاهش سایز دور شکم اهمیت دارد این است که هنگامیکه قصد وزن کم کردن دارید، در طول روز سلول‌های بدنتان را هیدراته نگهدارید. نوشیدن آب زیاد کمک می‌کند تا بدنتان تعادل مایعی خود را حفظ کند و از جمع شدن آب در یک جای بدن جلوگیری کند (یکی از مهمترین دلیل تورم در ناحیه شکم). علاوه بر این به شما احساس سیری طولانی‌تری هم می‌دهد و جلوی پرخوری شما را می گیرد.
اگر نوشیدن آب ساده پس از مدتی دلتان را می‌زند، می توانید داخل آن کمی گیاه‌های تازه مثل نعنا و پونه و .. یا میوه‌های اسیدی مانند پرتقال، لیمو و گریپ فروت و همچنین دیگر میوه‌های کم کالری مانند خیار، توت فرنگی، سیب و… بریزید تا شما را بیشتر به نوشیدن آب تشویق کنند.

اسموتی هندوانه
تا زمانیکه این اسموتیها با هیچ مخلوط شکرداری از قبیل شربت ترکیب نشده باشند، یک راه عالی برای هیدارته ماندن هستند و البته هندوانه از همه هم بهتر است چراکه کالری پایینی دارد.

هندوانه نه تنها میوه‌ای آب‌دار و مرطوب است، بلکه پر از ویتامین‌های ضدسرطان و مفید هم هست و اسید آمینه‌ای به نام آرژینین هم دارد

هندوانه نه تنها میوه‌ای آب‌دار و مرطوب است، بلکه پر از ویتامین‌های ضدسرطان و مفید هم هست و اسید آمینه‌ای به نام آرژینین هم دارد.
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که آرژینین چربی‌سوز خوبی به حساب می‌آید. پس سریع این اسموتی 56 کالری را سر بکشید و لذت ببرید!

چای سرد نعنا
طعم نعنا، قاطی هر ماده غذایی که باشد، در گرمای تابستان فوق‌العاده می‌چسبد چراکه خاصیت خنک‌کنندگی فراوانی دارد. همچنین این گیاه به سوزاندن چربی‌های شکمی هم کمک می‌کند. خوردن نعنا و پونه کمک می‌کند تا مقداری از چربی‌هایی که همراه غذا خورده‌اید، جذب بدن نشوند و حتی به هضم غذاهای بسیار چرب مانند همبرگر و استیک کمک می کند. از طرف دیگر نعنا از نفخ و باد کردن شکم هم جلوگیری می نماید.

شیک شکلات تلخ
واقعا؟ بله، واقعا! شکلات – به خصوص شکلات تلخ – به شما کمک می‌کند لاغر شوید؛ چون اشتهایتان را کاهش می‌دهد و به طور کلی جلوی هوس‌های غذایی بی‌موقع را می‌گیرد. اگرچه این شیک که تقریبا 400 کالری دارد بیشتر یک وعده غذایی یا عصرانه به حساب می‌آید بنابراین شما می‌توانید آن را به عنوان یک صبحانه سریع امتحان کنید. اینطوری تا ناهار هم گرسنه نخواهید شد.

منبع-نوعروس