pust-hameleghi

بعد  از بدنیا امدن بچه، پوست تغییرات زیادی خواهد کرد که با درمان به موقع و اصولی می توانید زیبایی پوست خود را حفظ نمایید. سطح نامناسب هورمون که بعد  از بدنیا آمدن بچه رخ می دهد، ریسک ابتلا به خیلی از مشکلات و امراض پوستی مثل آکنه، لک های پوستی و شل شدگی پوست را در پی دارد

در اینجا قصد داریم که شما را با اقدامات لازم و ضروری قبل و بعد از زایمان آشنا سازیم تا مانع به وجود آمدن هرگونه مشکلات پوستی گردید و زیبایی پوست خود را حفظ نمایید:

۱- لایه برداری:

لایه برداری پوست، شل شدگی های به وجود آمده پوست را کاهش می دهد و از علائم شل شدگی جدید پوست نیز جلوگیری می کند. فراموش نکنید که بعد از هر بار لایه برداری، پوست خود را بخوبی مرطوب سازید.

۲- ماساژ:

واقعا ماساژ پوست با لوسیون هایی که حاوی ویتامین E، روغن زیتون، کره کاکائو و کره درخت روغن قلم برای پیشگیری از شل شدگی های پوست ناشی از بارداری مفید می باشد.

سعی کنید پوستتان را حداقل روزی ۲ بار ماساژ دهید. بیشتر بر قسمت های مستعد پوست تمرکز کنید. اگر پوست خود را مرطوب سازید، حالت الاستیکی آن افزایش خواهد یافت و در نتیجه، این حالت موجب خواهد شد که بطور مؤثری در برابر علائم شل شدن پوست مقابله کند.

3- زیاد آب بنوشید:

هیدراته نگه داشتن بدن از جمله عوامل اصلی پیشگیری و درمان شل شدگی پوست ناشی از بارداری است. با نوشیدن میزان کافی آب در روز، پوستتان را از داخل هیدراته نگه خواهید داشت و بنابراین، به پیشگیری از بروز علایم شل شدگی پوست کمک خواهید کرد.

۴- رژیم غذایی مناسب قبل از زایمان:

سعی کنید از یک رژیم غذایی پیروی کنید که مملو از انواع میوه ها و سبزیجات باشد. از میوه ها و سبزیجاتی بیشتر استفاده کنید که حاوی پروتئین و ویتامین های A و C بوده و غنی از روی ( ماهی و آجیل) هستند.

داشتن یک رژیم غذایی مناسب و متعادل واقعا می تواند به شما کمک کند که پس از زایمان، ثبات و استحکام پوستتان برگردد. علاوه بر این، پیروی از یک رژیم درست و مناسب موجب می شود که در طول بارداری کودک شما وزن کافی را به دست آورد.

۵- کاهش وزن تدریجی پس از زایمان:

پس از زایمان، سعی کنید آرام و آرام و بتدریج وزن خود را پایین بیاورید زیرا با کاهش سریع وزن پس از زایمان، پوست به دلیل ایجاد تغییرات سریع در بدن، حالت شل شدگی پیدا خواهد کرد و در نتیجه زیبایی خود را از دست خواهد داد.

۶- توجه به مراقبت های ضروری پوست، بعد از زایمان:

چنانچه پس از زایمان، از پوست خود بدرستی مراقبت کنید از ایجاد آکنه، لک های صورت و یا هرگونه مشکلات پوستی پیشگیری خواهید نمود. از مهم ترین مراقبت های پوست این می باشد که حتما پوست خود را بطور کامل پاک نمایید و از مرطوب کننده های فاقد چربی استفاده کنید که حاوی ضد آفتاب نیز هستند.

منبع-http://www.mahsho.com