سکته عوامل متعددی دارد. رژیم غذایی نا مناسب و مصرف غذاهای ناسالم، خطر احتمال بروز سکته را افزایش می دهد. در نتیجه رژیم غذایی سالم و مناسب یکی از راه های جلوگیری از بروز سکته می باشد. مصرف غذاهای چرب و نوشابه های گازدار از جمله ی دلایل اصلی بروز سکته است. اگر میخواهید درباره سکته و رابطه آن با نوشابه های گازدار بیشتر بدانید، مطالعه متن زیر را از دست ندهید.

مطالعات دانشمندان نشان می‌دهد که خطر ابتلا به زوال عقل و سکته مغزی با مصرف نوشابه‌های گازدار رژیمی تا ۳ برابر افزایش می‌یابد.

به نقل از خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ بررسی داده‌های مربوط به 4 هزار و 372 فرد بزرگسال نشان می‌دهد که نوشابه‌های گازدار رژیمی در قیاس با هم‌نوعان قندی، خطر ابتلا به زوال عقل و سکته‌های مغزی را افزایش می‌دهند.
بر اساس گزارش ایندیپندنت، نتایج این مطالعه که توسط محققان دانشگاه بوستون انجام شد حاکی از آن است که بزرگسالانی که روزی یک قوطی سودا رژیمی می‌نوشند، 3 برابر بیشتر در معرض ابتلا به سکته مغزی و زوال عقل قرار گرفتند.
وجود ماده‌ای به نام «آسپارتام» در اغلب نوشابه‌های رژیمی که برای دادن طعم شیرینی به آنها به کار می‌رود دلیل این امر عنوان شده است.
به گفته محققان، “آسپارتام و دیگر شیرین کننده‌های مصنوعی مثل «ساکارین»، موجب تنگ‌شدن عروق و انسداد آنها می‌شود و در نهایت ابتلا به سکته مغزی و زوال عقل را به همراه می‌آورد.
در این مطالعه 4 هزار و 372 فرد بالای 45 سال برای 10 سال از نظر میزان خوراک و نوشیدنی‌ مورد بررسی قرار گرفت.
با این حال بر اساس نتایج این تحقیقات نمی‌توان نتیجه‌گیری کرد که همه مصرف کنندگان نوشیدنی‌های رژیمی گازدار به این بیماری‌ها مبتلا خواهند شد؛ و تحقیق بیشتری باید در این رابطه صورت گیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان