ertebat-khishavand

آیا خویشاوندی دارید که شما را اذیت کند؟ عادت به  رفتارهای آن ها کار سختی است، چون باید عقایدتان را عوض کنید. به هر حال بعضی  اوقات شما بیش از حد واکنش نشان می دهید. شما باید بدانید که چطوری می توانید از این رویداد جلوگیری کنید.

چگونه

۱

فامیلی که شما را آزار می دهد
در باره ی آن فکر کنید. چرا آن ها این کار را انجام می دهند؟ زیرا آن ها نگران شما هستند. اگر به این فکر کنید که چرا این کار ها را انجام می دهند متوجه می شوید که آن ها صلاح شما را می خواهند، و شما باید به آن عمل کنید زیرا در غیر این صورت آن ها را ناراحت خواهید کرد.
با آن ها صحبت کنید. بگویید شما آن چه را که آن ها می خواهند دوست ندارید. حتی اگر آن ها پیر باشند و شما جوان باشید در نظر داشته باشید که آن ها نیز زمانی جوان بودند.
تا می توانید خوب باشید. چقدر آن ها را می بینید؟ خوب است که وقتی با آن ها هستید با ادب باشید.
اگر صحبت کردن با آن ها کمکی نکرد چشم پوشی کنید. باز هم خوب باشید و به آن ها سلام دهید، ولی در ارتباطتان زیاده روی نکنید. اگر آن ها مراقب نباشند، شما نیز دلیلی ندارد مراقب باشید.
در باره ی این مشکل به والدین خود اطلاع دهید. اگر کس دیگری از مشکلی این چنینی رنج می برد، با او در میان بگذارید.
متاسفانه، اگر آن ها به فردی بالغ در فامیلتان نزدیک باشند، مدارا با آن ها کار دشواری خوهد بود. در این شرایط، به خانه ی او بروید، دوستانه با او برخورد کنید و سعی کنید او را متقاعد سازید که به حل مشکل شما علاقه نشان دهند و سعی کنید این کار را زمانی انجام دهید که آن ها نمی خواهند شما را سرزنش کنند.
کمترین کاری که می توانید انجام دهید این است که آن ها در روز های خاص، مانند روز تولد، به شما سخت نخواهند گرفت.

۲

فامیلی که از او واقعا متنفرید
در شرایطی که واقعا از یکی از بستگانتان متنفرید، شرایط بالا کمکی به حالتان نخواهد کرد و در حقیقت راه حل ساده ای برای آن وجود ندارد.
چرا از او متنفرید؟ ممکن است دلایل بسیاری موجود باشد و هر کدام از آن ها زخمی دیگر در شما تازه کنند.
آیا به شما دروغ گفته و از شما دزدی کرده اند؟ اگر آن ها همچین کاری کرده باشند و شما نتوانید این موضوع را برطرف کنید، راهی برای ارتباط با آن ها وجود نخواهد داشت.
خواهر و برادر ها یا عمو زاده ها و دایی زاده های بزرگ تر ممکن است شما را بشدت ناراحت کرده باشند. این یکی از مواردی است که باید با والدین خود درباره اش صحبت کنید، زیرا این اتفاق شما را به شدت آزرده است.
پاسخ ساده ای برای سوء استفاده وجود ندارد. پیدا کردن کسی که شما بتوانید به او اعتماد کنید راه مناسبیت.
تفاوت در طرز فکر، علایق و روش زندگی ممکن است سبب خشونت، ناراحتی و حتی تنفر و دعوا شود.
اگر یکی از اعضای خانواده نظرش با شما متفاوت باشد، هم صحبتی با او دشوار خواهد بود.
ممکن است یکی از اعضای خانواده شما، ثروت بیشتر (یا کمتری) از شما داشته باشند و غیره. (گرایش های جنسی نمی تواند اساس تنفر از کسی باشد.)
اگر کسی مغرور باشد، برای یک انسان فروتن سخت است که با او در ارتباط باشد. این کار موجب افزایش تنش می شود.
با توجه به شرایط به موارد گفته شده عمل کنید. افراد فامیل معمولا ترجیح می دهند در روزهای خاص و تعطیلات، دور هم جمع شوند. اگر تعداد افراد زیاد است، می توانید گروهی تشکیل دهید و دور هم باشید.
طوری برنامه ریزی کنید که افراد فامیل را نیز شامل شود. بدین ترتیب نیازی نخواهد بود با کسی که از او متنفرید به طور مستقیم رو به رو شوید. شما می توانید برای تشکر، بعدا به آن دسته از اعضای خانواده که به آن ها علاقه مندید شام دهید و یا یک ملاقات دیگر تشکیل دهید. شما نیاز دارید تا به آن ها توضیح دهید که چرا این کار را انجام می دهید، اما زیاد وارد جزئیات نشوید و الا سبب می شوید بین سایر اعضا دعوا به پا شود.
اگر نمی توانید راهی پیدا کنید، بهانه تراشی کنید. این کار در تعطیلات و موقعیت هایی به درد می خورد که نمی خواهید با آن شخص رو به رو شوید. شما می توانید برنامه ی خود را طوری تنظیم کنید که در آن زمان سر کار باشید یا با یکی از دوستان صمیمی خود قرار ملاقات بگذارید.
با موضوعی که این نفرت را دل شما ایجاد کرده کنار بیایید. این کار قطعا غیر ممکن است ولی اگر به خاطر حسادت از کسی متنفرید این را امتحان کنید. اگر به فراموشی بسپارید بهتر از این است که سال ها در قلب شما بماند و شما را آزار دهد.
بستگانتان را همان گونه که هستند قبول کنید. احساستان را نزد خود نگه دارید و تا حد امکان زمان اندکی را با آن ها بگذرانید.