از امروز صبح کنکور آزمون کارشناسی ارشد آغاز شد و گروه های مختلف از پنج شنبه عصر،جمعه صبح و عصر در حوزه های انتخابی به رقابت برای ورود به دانشگاه ها می پردازند که با اعلام سازمان سنجش امسال بیش از 500 هزار نفر در این کنکور شرکت خواهند کرد.مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به آخرین فرصت دریافت کارت کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۶ گفت: تاکنون بیش از ۶۸۴ هزار داوطلب کارت کنکور ارشد خود را دریافت کرده‌اند.
با اشاره به اینکه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۶ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۷ و ۸ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود و داوطلبان می‌توانند با ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org و درج مشخصات داوطلبی و پرونده خود کارت خود را به صورت اینترنتی دریافت کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به آخرین فرصت دریافت کارت کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۶ گفت: داوطلبان تا ساعت ۲۴ امروز چهارشنبه ۶ اردیبهشت ماه فرصت دارند با ورود به سایت سنجش کارت خود را به همراه برگه راهنما پرینت بگیرند.
وی افزود: تعداد ۸۷۸ هزار و ۳۸۸ داوطلب در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۶ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین بیست و دومین المپیاد علمی دانشجویی ثبت نام کرده اند. از این میان، تعداد ۴۳۰ هزار و ۶۶ نفر زن و ۴۴۸ هزار و ۳۲۲ نفر مرد هستند.
توکلی عنوان کرد: از تعداد ۸۷۸ هزار و ۳۸۸ داوطلب، تعداد ۷۱ هزار و ۷۷۴ داوطلب علاوه بر انتخاب کدرشته امتحانی اول، علاقمندی خود را نیز به کد رشته امتحانی دوم اعلام کرده اند. در مجموع برای داوطلبان ثبت نام کننده و علاقمندان به کدرشته امتحانی دوم ۹۵۰ هزار و ۱۶۲ کارت صادر شده است.
وی اضافه کرد: از تعداد ۹۵۰ هزار و ۱۶۲ کارت صادره، تعداد ۴۶۲ هزار و ۵۶۵ کارت برای داوطلبان زن و ۴۸۷ هزار و ۵۹۷ کارت برای داوطلبان مرد صادر می‌شود.
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: از تعداد ۸۷۸ هزار و ۳۸۸ داوطلب در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۶ تا ساعت ۱۵ امروز چهارشنبه ۶ اردیبهشت ماه ۹۶ تعداد ۶۸۴ هزار و ۳۸۵ نفر معادل ۷۷.۹۹ درصد داوطلبان از کارت خود پرینت تهیه کردند.
توکلی اظهار داشت: برای داوطلبانی که در دو کدرشته ثبت نام کرده اند دو کارت ورود به جلسه آزمون صادر شده است و توصیه می‌شود این دسته از داوطلبان دو کارت ورود به جلسه آزمون را پرینت بگیرند.
مشاور عالی سازمان سنجش تصریح کرد: آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۶ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین اولین مرحله بیست و دومین المپیاد علمی دانشجویی برای داوطلبان ۱۳۲ کدر شته امتحانی در صبح و بعد از ظهر پنجشنبه و جمعه روزهای ۷ و ۸ اردیبهشت در ۶۸ شهرستان و ۱۸۵ حوزه امتحانی برای ۶ گروه آموزشی برگزار می‌شود.
وی یادآور شد: شروع فرآیند برگزاری آزمون صبح‌ها از ساعت ۷: ۳۰ و بعدازظهر‌ها از ساعت ۱۴:۳۰ (دو و نیم بعدازظهر) است. درب حوزه‌های امتحانی صبح‌ها راس ساعت ۷:۰۰ و بعد از ظهر‌ها راس ساعت ۱۴:۰۰ (دو بعدازظهر) بسته خواهد شد؛ لذا پس از بسته شدن در سالنهای امتحانی از ورود داوطلبان به حوزه امتحانی، ممانعت به عمل خواهد آمد.

منبع/باشگاه خبرنگاران