ورزش کردن، تاثیر زیادی بر سلامتی دارد ولی اینکه فرد در هوای باز بتواند ورزش کند، نتیجه ی خیلی خوبی بر روی سلامتی قلب خود خواهد دید. متخصصان آمریکایی در یک تحقیقاتی، به این نتیجه رسیدند که اگر این ورزش در فضای باز، با قرار گرفتن در معرض نور خورشید باشد، بیشترین بازدهی را از ورزش خود خواهید گرفت.

در این بررسی متخصصان دانشکده پزشکی دانشگاه جانز هاپکینز به این نتیجه رسیدند که ورزش و سطح ویتامین D رابطه‌ای تعاملی با یکدیگر دارند که به کاهش خطر حمله قلبی و سکته مغزی کمک می‌کند.

“ارین میچوز” یکی از محققان این مطالعه گفت: در این بررسی پرسشنامه و سوابق پزشکی ۱۰ هزار و ۳۴۲ فرد بزرگسال مورد ارزیابی قرار گرفت. تمامی این افراد در شروع مطالعه به لحاظ بیماری‌های قلبی و عروقی در سلامت کامل بودند.

محققان از این افراد درخواست کردند تا به پرسش‌هایی در مورد میزان ورزش کردن و زمانی را که هر روز صرف ورزش می‌کنند پاسخ دهند. همچنین طی این آزمایشات سطح ویتامین D خون در تمامی شرکت‌کنندگان اندازه‌گیری شد.

به نقل از نیچر ورلد نیوز،‌ محققان در بررسی‌های انجام گرفته مشاهده کردند بین سطح ورزش کردن و ویتامین D رابطه مستقیمی وجود دارد. هر چه میزان فعالیت بدنی بیشتر باشد سطح ویتامین D موجود در خون هم بالاتر است. همچنین مشخص شد افرادی که از بالاترین سطح ویتامین D برخوردارند کمتر احتمال دارد در آینده دچار بیماری قلبی – عروقی شوند.

ایران اکونومیست